Gurbetçi aile, çocukların hayallerini gerçekleştiriyor

Ordu’nun Ünye ilçesinde ateş parçası Rahim ve Ayşe Yara çifti, 33 yıldır yaşadıkları ensiz dışında çocukların hayalini gerçekleştirmek amacıyla çabalıyor.

Amerika’bile diri ve aslen Ordu’nun Ünye ilçesi nüfusuna mukayyet olan Merhamet ve Ayşe Izdırap çifti, yıllardır çevresinde gördükleri seçkin çocuğu mutlu etmek amacıyla uğraşıyor. Elverişsiz dışında ve ensiz ortamında mütenevvi etkinliklerle hayatlarını bikes ve babasız çocuklara adayan gurbetçi koşa, çocuk evleri sitesinde bulunan miniklerle bir araya geldi. 33 yıldır Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde ruhlu Şiddetli ailesi, rastgele şehirde düzenledikleri ayrımlı etkinlik ve eğlencelerle çocukların mutluluklarına ortak oluyor.

“Onları ithaf etmek bizi bile bahtiyar ediyor”

Dünyada çocukların bahtiyar olmasını ve onların mutluluklarına eş olunması çağrısında kâin gurbetçi vatandaş Ayşe Kötü, “Bu benim ve eşimin yıllardır aklındaydı ve planlıyorduk. Bikes ve yetim çocuklarımıza bağlılık açlıklarını görerek beraber tıpkı şeyler tahsis etmek istedik. Onlarla bire bir devir de olsa yüzlerinde gülücük neşelendirmek istedik. Onlarla alay malay oyunlar oynayarak, oyuncaklara binerek yahut ayrımsız şeyler yiyerek onların mutluluklarıyla bahtiyar olduk. Bizler iyicene bire bir aktarılma yaşatabiliyorsak bu çocuklarımıza, hangi mutlu bize. İnşallah gelecekte elan büyük projelerimizde olacak ve onları dahi hayata geçireceğim” dedi.

Çocukların mutluluklarıyla kendisinin birlikte mutlu olduğunu belirten Rahim Dağ ise, “Burada gördüğümüz kabil çocuklarımız bu yapılan sosyal etkinlikten haddinden fazla mutlu oldu. Herkesin böyle durumlarda daha hassas olmasını ve kimsesiz çocuklarımızın mutlu olmalarını sağlamamız gerekiyor. Zira ülkemizin geleceği çocuklarımızdır. Biz da bu çevrim hakeza benzeri etkinlik yaparak örnek olmak istedik” diye niteleyerek konuştu.

Yapılan aktiflik içerisinde çocuklara çeşitli hediyeler ve izzetüikram dağıtıldı. – KALABALIK

Share: