Fatih Erbakan’dan Tunç Soyer’e ‘Osmanlı’ tepkisi

YENİDEN Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bronz Soyer’in İzmir’in Halas Haset Programı’nda Osmanlı Devleti ile ilgili kendisine söylediği sözlere aksülamel göstererek, “Osmanlı Devleti’nin amaç alan sözlerin sarfiyat edilmesini bire bir akıl tutulması yerine görüyoruz. Katiyen kabul etmiyoruz. Huzurlarınızda tıpkı misil daha koca ecdadımıza araç uzatanları kusur dilemeye davet ediyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde düzenledikleri ‘Aylık Süssüz İl Başkanları Toplantısı’ öncesinde konuştu. Fatih Erbakan, mayıs ayında Yargıtay’ın açıkladığı resmi rakamlara göre Yeniden Bol Bolamat Partisi Türkiye’deki 130 sunum partisi içerisinde 1 ayda yer fazla örgen sayısı kaydeden parti adına böke olduğunu söyledi. Erbakan, Türkiye genelinde 1 ayda 50 bin üye yapmayı hedeflediklerini de belirtti.

Erbakan, elektrik, doğalgaz ve akaryakıta zam yapmanın müteselsil yerine hep ürünlerin ve hizmetlerinin fiyatlarının artmasına bozukluk olduğunu söyleyerek, “Bu nedenle para şişkinliği düşmez elan bile artar diyoruz. Üzülerek ifade ediyorum. Sayın Reisicumhur sürekli adına ‘sabredin ve şükredin’ diyor. Fakat ılımlı vadeli program sabrederek tek şeyin düzelmeyeceğini gösteriyor. Hükümetin ortaya koyduğu ılımlı vadeli izlence sabretmekle önümüzdeki 3 senede hiçbir şeyin düzelmeyeceğini ortaya koyuyor. Nedeni, bütçe açığı. Ayrımsız yandan alacak geliri artıyor. Bu yıl 2,3 trilyon olan vergi gelirleri 2023’te 3,2 trilyona çıkıyor. 1 senede vergi gelirleri 1 trilyon artacak. Bu nukut nereye gidiyor. Tığ seçme antlaşma söylüyoruz. İsrafa, ayrıcalıklı holdinglere, düzem korumalı mevduata ve faize. Bu format ‘biz bu takanak-faiz ekonomisinden vazgeçmeyiz’ almak. Repo lobilerini sevindirmeye bitmeme edeceğiz. Borç-ürem, remiks-algı ekonomisine bitmeme edeceğiz. Çünkü ‘başka bire bir yol bilmiyoruz’ girmek bu” diye konuştu.

‘ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRMA EDİYORUZ’

Erbakan, 6’lı masanın sıkışmış durumda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Zer haset şeklindeki buluşmalara devam ediyorlar. Bu Arada toplanıp dağılıyorlar. 30 yol birlikte, 6 öğün masa başında toplam 36 el tıpkı araya gelmişler. Tığ masanın çatırdağını aylar öncesinde söylemiştik. O ahit bize itiraz edenler dahi bugün imdi ‘bu masadan bir husus çıkmaz’ ağıt noktasına geldiler. İşte en son görüyorsunuz masanın arz şişman partisi olan CHP’nin genetik yapısı aynı öğün daha taayyün etti. 9 Eylül’ün yıl dönümü münasebetiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı izah yapıyor ve araç olmaksızın ecdadımızı garaz alıyor. 9 Eylül’ün yıl dönümünde tıpkı açıklama yaparken işgalci, katliamcı Yunanistan’ı erek kabul etmek varken, bula bula sen ecdadımızı mı garaz aldın? Böyle ayrımsız izah olur mu? 6 asır dünyaya adaleti götürmüş, hayvan haklarının savunuculuğunun arz fena hâlde örneğini veren bırak kayırıcı haklarını. Hayvan haklarının savunuculuğunun 6 yüzyıl öncesinden en sunturlu örneklerini vermiş. Korkunç tıpkısı medeniyet. Garplı araştırmacılar, tarihçiler bu noktada Osmanlı Devleti’nin hakkını teslime diyor. Amma siz kalkıp üstelik burada atalar düşmanlığı, Osmanlı düşmanlığı yapıyorsunuz. CHP gerçeğinin bir öğün daha meydanda bir şekilde gözler önüne serilmesi. Lokomotifinin CHP olduğu tıpkısı masa genişlik mefret hamal unsurun CHP olduğu ve iri ihtimalle Reisicumhur adayının CHP’den çıkacağı bir masadan ve CHP’bile hakeza bire bir kalıtım bilimi yapıya sahipken tıpkısı yarayışlı gelebilir mi? Osmanlı Devleti’nin kasıt kayran sözlerin harcama edilmesini tıpkısı bellek tutulması yerine görüyoruz. Asla kabul etmiyoruz. Huzurlarınızda tıpkısı kat daha eke ecdadımıza çevirgeç uzatanları özür dilemeye davet ediyoruz.”

‘SAYIN CUMHURBAŞKANINA ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ’

Gün Doğusu Türkistan’dahi dünyanın gözü uğrunda soykırıma devam fail Çin’in, bu öğün dahi Covid-19 bahanesi ile Uygur Türklerine 40 bölüm sürekli mecburi abstraksiyon uyguladıklarını ifade eden Erbakan, “Sayın Cumhur Reisi Erdoğan’ın Şanghai Beşlisi toplantısı için bulunduğu Semerkant’ta Çin yönetimine en net tıpkısı şekilde bu zulmü durdurması amacıyla gerekli uyarıları yapmaya nida ediyoruz. Buradan Sayın Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyoruz. Bunu yer erdemli sesle dile getirmesi bu zulmün durdurulması amacıyla Çin’e gerekenleri bildirmesini kâm ediyoruz” dedi.

Share: