BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, Düzce’de konuştu Açıklaması

Şişman Kontak Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ” Kavim İttifakı, HDP ile barışma halindedir. Yerli seçimlerde de bunu konkre aynı şekilde yapmışlardır ve önümüzdeki seçimlerde üstelik bunun hazırlıklarını yapmaktadırlar.” dedi.

BBP Efdal Danışma Kurulu Üyesi Alay Bilgin’in babası Teyfik Bilgin’in Cumayeri ilçesindeki cenaze törenine katılan Destici, henüz sonraları şehir merkezindeki tıpkısı otelde partisinin memleket yönetimi ile bir araya geldi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Destici, partisinin seçme hazırlıkları kapsamında çalışmalarına devam ettiğini ve 2023 seçimlerine seçkin alanda hazırlıklarını izafe etmek için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Destici, “Bugünkü ziyaretimizin asıl sebebi Faziletli Danışma Kurulu üyemiz olan Saraka Âlim kardeşimizin babasının cenaze namazına karışmak amacıyla geldik. Saraka Koca’in babasına Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadesini kullandı.

Burada tıpkısı gazetecinin CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye vekâlet verilebilir” sözlerini hatırlatması konusunda Destici, “HDP legal görünümlü yasa dışı aynı siyasal yapıdır. Kesinlikle legal ve meşru bire bir siyasal parti değildir.” dedi.

HDP karşı şu anda yama davasının sürdüğünü hatırlatan Destici, şöyle konuştu:

“Şu anda bize bakarak bu mantinota davasında teferruatlı elenecek sık dokunacak bir kapsam yoktur. HDP’nin, PKK’nın politik uzantısı olduğu PKK vasıtasıyla kurulduğu, bilcümle yöneticilerinin, milletvekili ve şehremaneti başkanlarının Çerağ ya bile İmralı eliyle belirlendiği bedihi ortadadır. en son Meclis’te görüşülüp dokunulmazlığı kaldırılan, teröristle ilişkileri ortaya sâdır sanki saylav Semra Güzelce kürsülerden Meclis’e, millete ve devlete düz okuyordu. Ahbaplık cezayı verip için yakalama kararı çıkınca kılıktan kılığa girmiş, peruk takmış, gözene takmış fare kabil kaçmaya çalışıyordu amma ihtişam bütün enselerinde.”

“Kavim İttifakı, HDP ile konvansiyon halindedir”

Destici, CHP ve Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin hepten HDP’nin tabanının oyunu alabilmek hesabına HDP ile ilişkilerini sürdürdüklerini söyledi.

“Gelişigüzel hangi kadar HDP o 6’lı masada oturmasa dahi o masanın ve o ittifakın bir parçası olduğu haddinden fazla açıktır. Aday tayin noktasında fikir bildirme etmektedirler.” ifadesini kullanan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gürsel Tekin Satma’in açıklamasından önce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu televizyon ekranlarında HDP ile görüştüklerini ve görüşmeye devam edeceklerini bildirmiştir. HDP ile birlikte seçimin Cumhurbaşkanlığı ayağında üstelik hareket birliğini rağbet ettiklerini dile getirmişlerdir. Milletvekili ittifakında milletin tepkisinden korktukları amacıyla ayrıksı partilerle sözleşme yaparak onları geçiştirmektedirler. CHP İstanbul Saylav Gürsel Tekin Koca kendisine sorulan tıpkısı soruya HDP’nin de hükümette düzlük alacağını ve HDP’ye birlikte nezaret verilebileceğini söyledi. Milletimizin bunu görmesi geçişsiz. Biz esasen itibaren diyorduk. Ulus İttifakı, HDP ile itilaf halindedir. Yerel seçimlerde üstelik bunu somut ayrımsız şekilde yapmışlardır ve önümüzdeki seçimlerde de bunun hazırlıklarını yapmaktadırlar. HDP’nin tıpkısı öz almadan bunu yapmayacaklarını söylemiştik. İşte alacakları öz bakanlıktır. Kayyum ataması gerçekleşmiş belediyeler yeniden HDP’ye devredilir. O ahit CHP’nin başında olduğu Budun İttifakı iktidarında hal sürecinden daha beter bire bir proses olur. Pusuya yatmışlar. Bu çevrim değişsin. Kendi destekledikleri erk olunca yemeden içmeden belediyeleri ferasetsiz almakla kalmayacaklar. Bölgenin tek bilge unsuru üzere debi edecekler. Onun amacıyla bu sözler onları cesaretlendiriyor. Milletimizin bunu ongun görmesi lazım.”

“Gürsel Uğurlu Koca ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu var olan aynı şeyi açıklamışlardır.” diyen Destici, “Bakalım 6’lı masadaki diğer 5 fırka umumi başkanından tıpkısı izah duyabilecek miyiz? Şu asıl kadar patırtılı yok. Ne demiş atalarımız; sükut ikrardan dirimsel. Sükut ettiklerine bakarak onların dahi bu işte aynı ikrarı var ama tığ BBP yerine, Türk milliyetçileri ve alperenler adına buna katiyen izin etmeyiz. Devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin istiklaline ve istikbaline kastetmiş olanları Meclis’te bile istemiyoruz, azamet yönetiminde da istemiyoruz, hükümette de istemiyoruz. Böyle benzeri şeye kalktıklarında de karşılarında dururuz.” değerlendirmesinde bulundu.Share: