ANKARA-FATİH ERBAKAN’DAN TUNÇ SOYER’E ‘OSMANLI’ TEPKİSİ

YENİDEN Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’in Kurtuluş Haset Programı’nda Osmanlı Devleti ile ilgilendiren kendisine söylediği sözlere aksülamel göstererek, ‘Osmanlı Devleti’nin tasavvur alan sözlerin harcama edilmesini tıpkı karın tutulması olarak görüyoruz. Asla kabul etmiyoruz. Huzurlarınızda ayrımsız sefer elan cesim ecdadımıza şalter uzatanları kusur dilemeye davet ediyoruz’ dedi.

Baştan Bolluk Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin umumi merkezinde düzenledikleri ‘Aylık Gösterişsiz İl Başkanları Toplantısı’ öncesinde konuştu. Fatih Erbakan, mayıs ayında Yargıtay’ın açıkladığı resmi rakamlara bakarak Yeniden Zenginlik Partisi Türkiye’deki 130 tane partisi içerisinde 1 ayda en fazla üye sayısı kaydeden fırka yerine şampiyon olduğunu söyledi. Erbakan, Türkiye genelinde 1 ayda 50 bin uzuv yapmayı hedeflediklerini üstelik belirtti.

Erbakan, canlılık, doğalgaz ve akaryakıta remiks yapmanın zincirleme adına bilcümle ürünlerin ve hizmetlerinin fiyatlarının artmasına neden olduğunu söyleyerek, ‘Bu nedenle enflasyon düşmez daha üstelik artar diyoruz. Üzülerek anlatım ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı daima namına ‘sabredin ve şükredin’ diyor. Ancak orta vadeli izlence sabrederek hiçbir şeyin düzelmeyeceğini gösteriyor. Hükümetin ortaya koyduğu itidalli vadeli program sabretmekle önümüzdeki 3 senede hiçbir şeyin düzelmeyeceğini ortaya koyuyor. Nedeni, bütçe açığı. Bir yandan kazanç geliri artıyor. Bu yıl 2,3 trilyon olan rüşvet gelirleri 2023’te 3,2 trilyona çıkıyor. 1 senede alacak gelirleri 1 trilyon artacak. Bu nukut nereye gidiyor. Tığ temas zaman söylüyoruz. İsrafa, ayrıcalıklı holdinglere, seviye korumalı mevduata ve faize. Bu kapsam ‘biz bu borç-getiri ekonomisinden vazgeçmeyiz’ buyurmak. Faiz lobilerini sevindirmeye bitmeme edeceğiz. Takanak-getiri, zam-alacak ekonomisine devam edeceğiz. Zira ‘başka aynı yol bilmiyoruz’ gitmek bu? diyerek konuştu.

‘ÖZÜR DİLEMEYE NIDA EDİYORUZ’

Erbakan, 6’lı masanın sıkışmış durumda olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

‘Altın haset şeklindeki buluşmalara bitmeme ediyorlar. Beraber toplanıp dağılıyorlar. 30 kat beraberce, 6 defa masa başında bütün 36 misil ayrımsız araya gelmişler. Tığ masanın çatırdağını aylar öncesinde söylemiştik. O zaman bize itiraz edenler de zaman çıktı ‘bu masadan tıpkısı molekül çıkmaz’ sagu noktasına geldiler. İşte en son görüyorsunuz masanın sunma nazik partisi olan CHP’nin genetik yapısı benzeri kat daha taayyün etti. 9 Eylül’ün yıl dönümü münasebetiyle İzmir Büyükşehir Şehremini izah yapıyor ve bilavasıta ecdadımızı tasavvur alıyor. 9 Eylül’ün yıl dönümünde tıpkısı izah yaparken işgalci, katliamcı Yunanistan’ı gaye kabul etmek varken, bula bula sen ecdadımızı mı garaz aldın? Böyle aynı izah peki mu? 6 yüzyıl dünyaya adaleti götürmüş, efsanevi haklarının savunuculuğunun en iyicene örneğini veren bırak kayırıcı haklarını. Efsanevi haklarının savunuculuğunun 6 yüzyıl öncesinden sunma fena hâlde örneklerini vermiş. Mukavim bir uygarlık. Mağribî araştırmacılar, tarihçiler bu noktada Osmanlı Devleti’nin hakkını teslime diyor. Ama siz kalkıp de burada atalar düşmanlığı, Osmanlı düşmanlığı yapıyorsunuz. CHP gerçeğinin bir defa elan celi bire bir şekilde gözler önüne serilmesi. Lokomotifinin CHP olduğu benzeri masa genişlik büyük hamal unsurun CHP olduğu ve iri ihtimalle Cumhur Reisi adayının CHP’den çıkacağı ayrımsız masadan ve CHP’da hakeza bir kalıtım bilimi yapıya sahipken tıpkı yarayışlı gelebilir mi? Osmanlı Devleti’nin tasavvur düz sözlerin sarfiyat edilmesini bir akıl tutulması namına görüyoruz. Asla kabul etmiyoruz. Huzurlarınızda benzeri kat daha balaban ecdadımıza vesile uzatanları bozukluk dilemeye nida ediyoruz.?

‘SAYIN CUMHURBAŞKANINA ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ’

Şarki Türkistan’da dünyanın gözü önünde soykırıma devam eden Çin’in, bu defa bile Covid-19 bahanesi ile Uygur Türklerine 40 dönme süreli zorunlu tecrit uyguladıklarını rapor eden Erbakan, ‘Sayın Reisicumhur Erdoğan’ın Şanghai Beşlisi toplantısı amacıyla bulunduğu Semerkant’ta Çin yönetimine yer kemiksiz bir şekilde bu zulmü durdurması amacıyla vacip uyarıları yapmaya davet ediyoruz. Buradan Sayın Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyoruz. Bunu yer faziletli sesle dile getirmesi bu zulmün durdurulması üzere Çin’e gerekenleri bildirmesini arzu ediyoruz’ dedi.Share: