Eşlem çekerken yakalanan öğrencinin abileri dehşet saçtı! Okulu basıp öğretmeni dövdüler

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Cumhuriyet Ortaokulu’nda sarıklı M.K. cemaziyelevvel sınavda kopya çekici öğrencisini, okul idaresine gönderdi. Okul idaresi dahi durumu öğrencinin ailesine bildirdi.

OKULA GELİP ÖĞRETMENİ DÖVDÜLER

Okula gelen öğrencinin ağabeyleri Ş.B. ve A.B., öğüt sırasında sınıfa girip hoca M.K.’yi öğrencilerinin gözü uğrunda darbetti. Curcunalı üzerine değişik sınıflardaki öğretmenlerin gelmesiyle Ş.B. ve A.B. sınıftan çıkarıldı. Tıpkısı süre koridorda devam fail tartışmanın peşi sıra ağabeyler dışarı çıkarıldı.

GÖZALTINDA

Öğretmen M.K. kendisini darbeden Ş.B. ve A.B.’den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor.

“TALEBİMİZ TEHDİT YAHUT ŞİDDETE HAPİS CEZASI ALMASIDIR”

Okulun önünde toplanan eğitimciler yaşanan çaba olayını protesto etti. Kadro adına açıklama fail Eğitim Tıpkı-Sen Şırnak Yazıhane Başkanı Abdullah Yapı, şunları söyledi: “Zaman buraya cemaziyelevvel yaşanan takat olayını ve faillerini muaheze etmek şiddete uğrayan meslektaşımızın beraberinde olduğumuzu izah etmek ve şiddet olaylarının sonuç bulması, okulların ve terbiye çalışanlarının güvenliğinin sağlanması adına hükümete ve Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda gezmek amacıyla hep bulunmaktayız. Eğitimciye yapılan saldırıyı topluma ve toplumun geleceğine mamul tıpkı ofans kendisine görüyoruz. Talebimiz yetişek ve tedrisat hizmeti sunumu esnasında veya sunulan terbiye ve tedris hizmetinden kaynaklanan nedenlerle yetişek çalışanlarına karşı zor, hüküm veya gözdağı kullanan kişilere cezaevi cezası verilmesi, eğitim kurumlarında görev eden personele alın görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen düşünülerek cerh suçunun durdurma nedeni varsayılan suçlardan sayılması ve hüküm mağduru personele cebin işlenen taksirat sebebiyle ukubet hukuku kapsamında yürütülmekte olan işlemlerde ve davalarda personelin talebi üzerine bakanlığın hukuki yardımda bulunması noktasında aranjman yapılmasıdır. Mevcut düzenlemelerin caydırıcı olmadığı, bilakis şiddeti beslediği artık görülmelidir.”

Share: