Şırnak’ta 10 Kasım yâd töreninde yarışmalarda dereceye girenler ödüllendirildi

Şırnak’ta, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, vefatının 84’üncü yıl dönümünde, planlı törenlerle anıldı.

10 Son Teşrin 1938’de hayata gözlerini yuman Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk amacıyla, Şırnak’ta değişik yâd törenleri düzenlendi. Merasim, sabah saatlerinde Şırnak Vilayet bahçesinde kâin Atatürk anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Saat 09.05’de sirenlerin çalınmaya birlikte cümle Türkiye’de olduğu gibi Şırnak’ta bile bayraklar yarıya indirildi. Içtinap Etmek duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşının okunduğu yâd törenleri çeşitli etkinliklerle sürdü.

Şırnak Valiliği bahçesinde başlayan etkinliklerden sonradan merasim Şırnak Üniversitesi 15 Orak Ayı kongre ve Kültür merkezinde bitmeme etti. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme eden programda, Atatürk mevzulu sinevizyon gösterimi yapıldı. Günün mazmun ve önemini belirten konuşmalar sonrası öğrenciler aracılığıyla şiirler okundu. İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarında resim, koşma ve yazmanlık dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle program sona erdi.

10 Son Teşrin Atatürk’ü Yâd törenine, Şırnak Valisi Osman Âlim, 23. Piyade Fırka Komutanı Korgeneral Halil Soysal, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, gurur müdürleri, politik partiler, sivil topluluk kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. – ŞIRNAK

Share: