EPDK, 11 doğal gaz dağıtım şirketinin mir tarifesini düzeltilmiş etti

Erke Piyasası Aranjman Kurumu (EPDK), 11 gaz dağıtım şirketinin üçüncü tarife aplikasyon dönemi dağınık satış tarifelerinin rötuşlu edilmesine değişmeyen verdi.

EPDK’nin konuya ait Asamble kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna bakarak, Akmercan Adıyaman Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Ticaret NANIAZIZ, Akmercan Batıkar Gaz Tevzi Endüstri ve Ticaret SERPMEK, Enerya Ereğli Doğal Gaz Tevzi ATLATMAK, Udaş Uşak Gaz Tevzi Uran ve Ticaret SERPMEK, Çorum Gaz Dağıtım Endüstri ve Ticaret NANIAZIZ, Kargaz Gaz Tevzi Uran ve Tecim NANIAZIZ, Kayseri Doğal Gaz Tevzi Pazarlama ve Ticaret EKMEK, Palen Erke Doğal Gaz Tevzi End. ve Ticaret EKMEK, Palgaz Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Tecim AŞ, Sürmeli Doğal Gaz Dağıtım Endüstri ve Tecim NAN ile Bursa Şehiriçi Doğal Gaz Dağıtım Ticaret ve Taah. YEMEK’nin 2022 ile 2026 yılları arasında makbul üçüncü tanıtmalık aplikasyon dönemindeki müteferrik komutan tarifeleri revize edildi.

Perakende satma tarifeleriyle şirketlerin bütün tasarruf bedelleri yeniden düzenlendi.

Söz konusu kararlar, 1 Son Teşrin itibarıyla meri olacak.

EPDK’nin Resmi Gazete’de saha düz ayrımsız sair kararına göre, ıstampa vergisi, periyodik araştırma ve sayaç kalibrasyon gideri, teshin gazı gideri ve kokulandırma gideri tespitinde asıl alınan değişkenlere ilgilendiren öngörü değerleri ile üçüncü tanıtmalık aplikasyon dönemi gerçekleşmelerinin farklı olması halinde, söz konusu farklılıktan kaynaklanan sapmalar benzeri ahir prospektüs aplikasyon döneminde düzeltilecek.

Share: