Bursa haberleri… Bursa’da 16 fahri, kurdukları barınakta 300 çıkmaz hayvanına bakıyor

– (Hususi) Bursa’da 16 fahri, kurdukları barınakta 300 çıkmaz hayvanına bakıyor

16 yıldır duruluk vermeden çıkmaz hayvanlarına arkalama ediyor

800’den çok çıkmaz hayvanı için kışa tedarik yaptılar

BURSA – Bursa’da bir takım gönüllü, çıkmaz hayvanlarının elan sağlıklı beslenebilmesi için özlük imkanlarıyla 300 hayvanın bulunduğu melce kurdu. Şita amacıyla tedbir özne gönüllüler, 800’den çok sahipsiz köpeğin hem dışarıda nabekâr gezmesini engel olmak, hem üstelik hayvanların kötülük görmesini önlemeyi hedefliyor.

Bursa’nın Gölyazı İlçesinde aynı kadro gönüllü yurttaş çıkmaz hayvanları amacıyla tıpkısı araya geldi. Bütün 16 kişiden oluşan hayvanseverler, kışın iyesiz hayvanların avare gezmesini çalmak bire bir zamanda dimdik beslenmelerini nail olmak maksadıyla 300 efsanevi üzere melce kurdu. Bulundukları Gölyazı Mahallesindeki az daha hep çıkmaz köpeklerinin bakımını üstlenen gönüllüler farklı bölgelerden mevrut köpeklerle birlikte toplamda 800 hayvana bakmayı hedefliyor.

16 yıldır çıkmaz hayvanları için gönüllü çalışan Timur Yılmaz,” Bulunduğumuz noktada tahminî 300’ün üstünde efsanevi var. Değişik 9 noktada 800 üstünde çıkmaz hayvanına bakıyoruz. Burada tığ gönüllüler namına elimizden geldiğince bu hayvanlara erbap geçmek istiyoruz. 16 yıldır bu işi yapıyorum. Onların boydak ve nabekâr kalmasına izin veremeyiz. Umarım ayrımsız devir adalet ettikleri hayatı sürdürürler” dedi.

“Yardımseverlerden bindi bekliyoruz

Hayvanseverlerden bindi muntazır Yılmaz, “Buradaki hayvanların bağışıklığı korumamız için kemirmek artıklarını bereketli değerlendirmemiz gerekiyor. Gâh zamanlar burada 20 yaşama civarında toplanıyoruz. Hafta sonları bazı arkadaşlarımız destek çevirmek maksadı ile burada arkalama ediyor. Kendim ise haftanın 6 haset burada onları serbest bırakmıyorum. Burada şita anif geçtiği üzere melce kuruyoruz. Ayrımsız antlaşma turizm bölgesi olduğu üzere bu hayvanların sokakta evsiz barksız gezmesinin önüne geçmeye çalıyoruz. Bu masum canlar amacıyla yardımseverlerden bindi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: