Düzce 3 bant bilardo şampiyonu Kılıç oldu

Düzce Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü ile Bilardo ülke temsilciliğinin düzenlediği 3 izole bant bilardo şampiyonluğu sona erdi.

Düzce’de bilardo sporunun yeniden hak ettiği değeri alması amacıyla başlatılan savaş turnuvalarla devam ediyor. Seçkin sporlar arasında gösterilen bilardo branşında Düzce’dahi demet dahi değme geçen ahit artıyor. Bilardo memleket temsilciği son kendisine 3 Bant Bilardo İl Birinciliği düzenledi.

Düzce Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilardo devlet temsilciliğinin düzenlediği 3 Bant Bilardo İl Birinciliği 66 sporcunun katılımı ile Zirve Bilardo Spor Salonu ve Star Bilardo Spor Salonunda yapıldı. 66 sporcunun savaşım ettiği müsabakalar 7 aktarılma sürdü. Bilardo Federasyonu Türkiye Şampiyonasına katılması için Düzce iline 13 kontenjan hakkı verdi. Bu suret ile Düzce, Türkiye Şampiyonasına bildirme haddinden fazla sportmen gönderen iller ortada düzlük aldı.

3 Izole Bant Bilardo Turnuvası nısıf finallerinde Kazım Canbul, Baha Alptekin’i, Hayri Tığ ise Cumali Kurt’u geride bırakarak isimlerini finale yazdırdılar. Finalde karşılaşan Kazım Canbul ve Hayri Tığ istekalarını konuşturdu. Kıyasıya sabık finalin peşi sıra şampiyonluğa uzanan yan ise Hayri Kılıç oldu.

Dereceye giren sporculara yürek ve madalyalarını Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Yazıhane Müdürü Altuğ Arık, Bilardo İl Temsilcisi Fatih Alicenap Öztürk ile bilardo camiasının kocaman isimleri sunma etti. – DÜZCE

Share: