DKMP 1. Havza Müdürlüğünden “Hayvanları Esirgeme Günü” etkinliği

Tarım ve Orman Bakanlığı Tabiat Siper ve Milli Parklar (DKMP) 1. Bölge Müdürlüğüne kapalı illerde, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

???????Mıntıka Müdürlüğünden 4 Ekim Acun Hayvanları Koruma Haset nedeniyle yapılan açıklamaya göre, Nahiye Müdürlüğüne sadık Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’ndeki “Sokak Hayvanları Rehabilitasyon” çalışmalarında bugüne kadar 178 bin 50 hayvana ilkah, 133 bin 361 hayvana takim işlemi gerçekleştirildi.

Çıkmaz hayvanlarından 1446’sı sahiplendirildi, binlerce su ve mama kapları ile kedi ve köpek evleri dağıtıldı.

Bu özel gün zımnında Polonezköy Melez Hayatı Terbiye Merkezi’nde öğrencilere çandır hayatı ve biyoçeşitlilik eğitimi verildi, istihsal istasyonundaki sülünler ile karacalar öğrencilerce gözlemlendi. Tedavisi tamamlanan mahir kuşlar doğaya salınırken öğrencilere akarsu ve mama kapları ile hediyeler dağıtıldı.

Tekirdağ’da okul bahçesine sergilik kuruldu. İlköğretim öğrencileri koşuk, fotoğraf ve seyretme etkinlikleri gerçekleştirdi. Güllabi yetişek köpekleriyle gösteriler düzenlendi, çıkmaz hayvanları üzere mama ve su kabı dağıtıldı.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Seyrek Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda çocuklara doğa eğitimi verildi.

Öğrencilerle kuş gözlemi

Marka Ajansı’nın beceri desteğiyle “Nadir Karışık Hayatı Geliştirme Sahasında Kuş Gözlemi Öğreniyorum” projesi kapsamında ilköğrenim 4. sınıf öğrencileriyle kuş gözlemi etkinliği yapıldı. İzmit’te çıkmaz hayvanlarını besleme noktalarına mama bırakıldı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde “Yerel Efsanevi Hayat Parkı” açıldı. Sakarya’da “Sokak Hayvanları Eğreti Kademe Tedavi ve Iyileştirme Merkezi’nin tanıtımı yapıldı.

Kırklareli Belediyesi Arızi Bakımevi’nde planlı etkinlikte, hayvanseverler ve öğrencilerle bire bir araya gelindi. Katılımcılara ası ve broşür dağıtıldı.

Share: