Sakarya ruzname haberi… Sakarya’dan kısa gücük

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Erenler ilçesinde altyapı restorasyon ve peyzaj uygulama çalışmaları devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, site genelinde yenileme ve tamir çalışmalarının aralıksız sürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, El Hizmet ve Altyapı Koordinasyon Dairesinin muvasala alanlarını bakir ve ateş parçası arkaç getirdiği, Otopark ve Bahçeler Dairesi ekiplerinin da peyzaj alanlarında farklı modeller uygulayarak şehrin görüntüsünü güzelleştirdiği kaydedildi.

Bu kapsamda Adapazarı, Serdivan ve Erenler’in birleşimi yerine beğenilen ve bölgenin balaban muvasala ağı olan Martir İlhan Aras Caddesi’nde çalışmaların devam ettiği belirtilen açıklamada, “YOL-BAK ekipleri mukassem posta olan caddenin gidiş ve geliş güzergahlarında 1000 metrelik alanı yeniliyor. Dolgu, kazı ve altyapı yenileme işlemleri tamamlandığında caddeye 6 bin ton asfalt serilecek. Ekipler orta kaldırım, kavşaklar ve sefer kenarlarında güzergahı elan yeşil ve doğanın tıpkı parçası yerine gösterecek işlemler yapıyor.” ifadesi kullanıldı.

Trap Belediye Reisi Babaoğlu’ndan Mevlid Kandili mesajı

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Mevlid Kandili zımnında mütalaa yayımladı.

Babaoğlu, mesajında, Mevlid Kandili’nin tekmil insanlığa ve özellikle Türk-İslam alemine barış, yaşayış ve hayırlar getirmesini diledi.

Hazreti Muhammed’in dünyaya gelişinin sene dönümünün idrak edildiğini belirten Babaoğlu, “Kargaşanın, ayrışmanın, bilgisizliğin hakim olduğu tıpkı çağda Hz. Muhammed, İslam alemi başta koyulmak için bilcümle dünyaya ve insanlığa hazar, rahim, hoşgörü doğmak amacıyla pek haddinden fazla mebzul ihtisas ve davranışının sunu adamakıllı ve mihman örneklerini gösterdi, bizlere sunma kutsal mirası bıraktı. Elçi Efendimizin rehberliğinde tam acun coğrafyası ve insanlık fikri, ahlaki kendisine yeryüzü büyük aydınlanmasını yaşamıştır. Aradan güzeşte yüzyıllara karşın zaman bile Sefir Efendimizin misil göstericiliğinde, bizlere bıraktığı bu nazirsiz emaneti korumanın manevi hissiyatını yeryüzü kalbi şekilde yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Ferizli’birlikte Acun Tutum Günü etkinliği

Dünya Üslup Günü dolayısıyla Ferizli Toplum Sağlığı merkezi eliyle 7’den 70’e sloganıyla yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Kaymakam Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Topluluk Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Gülşah Yılmaz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Yürüyüşün peşi sıra Ilçebay Balcı, Belediye Reisi Gündoğdu ve Sosyete Sağlığı Merkezi Başkanı Yılmaz, tıpkı istişare gerçekleştirdi.

Share: