Depremin vurduğu Malatya Ramazan’ı sessiz karşılıyor

Depremin vurduğu Malatya Ramazan’ı ağızsız karşılıyor

MALATYA – Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Malatya’de Ramazan ayının başlamasına saatler kala sessizlik hakim.

Kahramanmaraş depremleri ve Yeşilyurt merkezli 5,6’lık depremde bin 200’ün üzerinde can kaybının yaşandığı çok sayıda binanın yıkılıp, binlerce yapının dahi hasar gördüğü Malatya’birlikte Ramazan öncesi sessizlik hakim.

Depremle alay malay tarihinde yepyeni bir oranda kafile veren Malatya’bile kentin sancak mekanlarından Soykan Meydanı’nda birlikte sessizlik hakim.

Birkaç işportacının dışında esnafın kepenk kapattığı kent merkezi o eski canlı günlerini ararken, Soykan Meydanı’nda açtıkları tezgahla hayata tutunmaya müteharrik esnaf depremin tahripkâr etkisine ilgi çekerek, tezgah açabilmiş olmalarına şükrettiklerini söyledi.

Deprem zımnında kent dışına çıkış belgesi fail vatandaşların dolaşma yapmasını gerektiğini kaydeden Misyon Keklik, “Malatya’nın kalbi Soykan Meydanı dükkanımızda sadık bölgede tezgah açarak millette bakım etmeye çalışıyoruz. Buna şükür, bu afette bu kadar olması üstelik iri felek elimizde geldiğinde tıpkı şeyler yapmaya çalışıyoruz” diyerek konuştu.

Share: