İYİ Partili Kabukcuoğlu: “Sığınmacılara yapılan müzaheret, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yoksulluğa sürüklemiştir”

İYİ Tümen Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, sığınmacılara yapılan yardımın, Türk vatandaşlarını yoksulluğa sürüklediğini söyledi.

Kabukcuoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, yoksulluğun, hayat amacıyla zaruri ihtiyaçların balaban bir kısmının ya dahi tamamının karşılanamaması kendisine tanım edildiğini söyledi.

Dünyada yaşanan yoksulluğun Türkiye’deki zaruret için mazeret teşekkül etmemesi gerektiğini belirten Kabukcuoğlu, “Ülkemizde yoksulluktan sunu haddinden fazla etkilenen gözyaşı grubunu, okulda yahut istihdamda olmayan gençler oluşturuyor. Bu grupta saha düz gençler bütün gençlerin yüzde 30’unu kapsıyor. Ülkemiz insanının maddesel sıkıntıları bu kadar ortadayken sığınmacılara yapılan 70-80 bilyon dolar civarındaki yardımı hükümet, zat vatandaşının boğazından keserek yapmaktadır. Sığınmacılara yapılan bu yardım, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını yoksulluğa sürüklemiştir.” dedi.

Türkiye’deki efdal enflasyonun fakirliği genişlettiğini savunan Kabukcuoğlu, “DÜRÜST Fırka hükümeti düşünce avcılığını tıpkısı kenara bırakarak vatandaşımızın refahını tasarruf etmek için yoksullukla topyekun uğraş etmelidir. İYİ Fırka vesile eşitliği sağlayıp yoksulluk döngülerini kırmayı taahhüt etmektedir. Bu konuda savaşım programımız hazırdır.” diyerek konuştu.

Share: