Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun tebrikleri kabulü

Kabul Töreni salonundaki davetliler

Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu’nun konuşması ve pasta kesimi – Siirt

Siirt’te da tıpkı otelde gerçekleştirilen resepsiyonda, Vali ve Uray Başbuğ Vekili Osman Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu, misafirleri karşıladı.

Hacıbektaşoğlu, programda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in 99’uncu yılında Türkiye’nin vizyon projeleri beyninde düzlük düz Togg’un üretildiğini söyledi.

Türkiye’nin 61 yıl önceki öz otomobilini etme hikayesi olduğunu anlatan Hacıbektaşoğlu, “Devrim” otomobilinin yapıldığını amma bedbaht şekilde devamının getirilemediğini belirtti.

Türkiye’nin bugüne kadar çok zorluklarla karşılaştığını ancak irtibat ve beraberliğinin bozulmasına vesile vermediğini dile getiren Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

“Allah’ın izniyle bugün Türkiye, elektrikli evcil otomobilini sıra olarak üretmeye başlamıştır. Bugün Türkiye defans sanayisinde insansız hava araçlarını Avrupa ve dünyaya satmaktadır. Türkiye, zaman insansız savaşçı uçağını üretmektedir. Cumhuriyet Altını’in 2’nci yüzyılında bizim yer balaban gücümüz olan birliğimizi, beraberliğimizi sahabet ederek inşallah çokça elan büyük hayallerle, ümitlerle acun sahnesinde yerimizi alacağız.”

Resepsiyon, pasta kesimiyle sona erdi.

Programa, Siirt Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Çetiner, Türe Komisyonu Başkanı Erhan Obut, İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Altay, Siirt Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Uğurlu Delicesine,İl Cingöz Komutanı Tugay Emrullah Nazik, İl Milli Yetişek Müdürü Deniz Edip, hava ve kuruluşların yöneticileri katıldı.

Share: