Almanya’da hizmet veren Türk teşkilatı heyeti ‘Diyarbakır anneleriyle’ ayrımsız araya geldi

Almanya’da bakım veren Türk teşkilatı heyeti ‘Diyarbakır anneleriyle’ tıpkı araya geldi

DİYARBAKIR – Almanya UID Ruhr Nahiye Teşkilatı Başkanı Dursun Esas ve beraberindeki 40 yabanlık gök bilimi, 1155 gündür evlatları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası uğrunda habitat eyleminde kâin ailelerle ayrımsız araya geldi.

3 Eylül 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP yer binasının önünde yurt eylemi özne ailelerin umutlu bekleyişi bin 155’inci gününde bitmeme ediyor. Uluslararası Demokratlar Birliği Ruhr Mıntıka Teşkilatı Başkanı Dursun Baş ve beraberindeki 40 nefis yıldız bilimi, ailelerle bir araya gelerek ziyarette bulundu.

Heyet adına konuşan UID Ruhr Bölge Teşkilatı Başkanı Dursun Ser, ailelerin 1155 gündür çadırda olduklarını hatırlatarak, kavuşanlar ve kaybedilenlerin olduğunu söyledi. Baş, “Kaybedenlerin acısını paylaşıyoruz. Bekleyenlere birlikte inşallah rabbim çabuk zamanda kavuşmayı şans valör. Biz Almanya’dan geldik. Dünyanın ciharıyek beraberinde teşkilatlarımız var. Hep kardeşlerimizin duaları, selamları sizinle. Burada bizimde elimizden maddesel olarak ayrımsız molekül gelmese de manevi olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Çadırda hazır bulunanlar, henüz sonraları hayatını kaybedenler amacıyla Fatih okuyarak alandan ayrıldı.

Share: