DİYARBAKIR – Cumhuriyet Altını Bayramı resepsiyonu

Diyarbakır ve Siirt’te 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı resepsiyonu, Şırnak’ta alay yürüyüşü ve askı alayı gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında kabul töreni düzenlendi.

Kentteki tıpkı otelde gerçekleştirilen resepsiyonda Ilbay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Büyük İhsan Su ile eşi Zeliha Su, misafirleri karşıladı.

Akarsu, etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yılını kutlamanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Güneş boyunca boyunduruk altında yaşamayan milletin namına kabarmak maksut esaret zincirlerini daima kırdığını, hür ve bağımsız yaşadığını tamlayan Su, şunları kaydetti:

“Gün süresince hürriyetimize, istiklalimize, bağımsızlığımıza kastetmeye çalışanlar reşit amma balaban milletimiz birliği, beraberliği ve dayanışmasıyla mecmu bunlara cebin gelmiş ve katiyen ivaz vermemiştir. Kurulduğumuz coğrafyada bağımsızlığımızı ortadan kaldırmaya bağlantı ve beraberliğimizi bozmaya yeltenenler oluyor, olacaktır amma ecdadımızdan, geçmişimizden aldığımız ruhla, heyecanla bunlara katiyen geçit vermeyeceğiz.”

Konuşmanın ardından Ilbay Akarsu ve protokol üyeleri gato kesti.

Resepsiyona, SELIM Öğür Diyarbakır Mebus Ebubekir Bal, Kurnaz Bölge Komutanı Korgeneral Recep Yalçınkaya, Garnizon Komutanı Ferik Yılmaz Sebep, İl Uyanık Komutanı Tugay Gökhan Çiloğlu, 8. Anne Jet Soy Komutanı Tugay Gürtaç Kayapınar, İl Güven Müdürü Fatih Kaya, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Abdullah Fellah, Bağlar Belediye Reisi Hüseyin Beyoğlu, ilbay yardımcıları ile forma kaza kaymakamları, sivil cemiyet kuruluşları ile siyasal partilerin temsilcileri, şehit ve gazi aileleri ile alım amirleri katıldı.

Share: