CHP’li Ahmet Atak, Eskişehir Büyükşehir Şehremini Büyükerşen’i Ülfet Etti

CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Balıkesir Mebus Ahmet Atak, Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmaz Büyükerşen’i musahabe etti. Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci tesislerini üstelik gezen Atak, “Yılmaz Hocamızın çevreyi esirgeyici projeleri, eksiksiz ülkeye haddinden fazla güzelce bir örnektir. Eskişehir bozkırın ortasında tıpkısı vahadır” dedi.

Tepebaşı Zinde Site Konseyi’nin düzenlediği “İkinci Yüzyılda Cumhuriyet Umum Partisi’nin Enerji Politikaları” adlı söyleşiye katılmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Balıkesir Mebus Ahmet Akın, Başkan Büyükerşen’i konuşma etti.

Büyükerşen’in Akış’ı makamında ağırladığı ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, CHP Mebus Yengi Çakırözer, Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediye Komutan Yardımcıları Suat Yalnızoğlu ve Seyit Yıldızhan ile Tepebaşı Sağlıklı Şehir Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar dahi katıldı.

Karşılıklı kuruntu alışverişinin yapıldığı ziyarette Başbuğ Büyükerşen aracılığıyla Akın’a Nazik Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün portresi bergüzar edildi.

Ziyaret sonrası Büyükerşen ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Atak ve beraberindeki yıldız bilimi, Büyükşehir Belediyesi Bütünleşmiş Acımasız Atılmış Dönüşüm ve Enerji Üretim Tesisleri’nde tetkik gezisi yaptı.

Başbuğ Büyükerşen, tesislerde kentin evsel atıklarını enerjiye dönüştürülerek 95 bin hanenin kullanımına denk gelen cıvıltı üretimi yapıldığını belirtti.

Büyükerşen ayrıca cümbüş üretimi sırasında açığa çıkan ısı ile dahi tesiste mevcut seralarda yüzbinlerce nebat yetiştirildiğini kaydetti. Büyükerşen, “Mukaddema düzensiz ambarlama adına geçer alanın, insana, çevreye ve kül canlılara verdiği zararı Eskişehirliler çok yakından bilirler. Zaman ise, 2010 yılında hizmete alınan Tınlamalı Depolama Tesisimiz ile 2017’da yapımı tamamlanan Entegre Moskof Atılan Transformasyon ve Enerji Üretim Tesislerimiz sayesinde, ızdırap görüntüler ortadan kalktığı gibi çevre sağlığı korunarak hem cıvıltı üretiliyor, hem bile buradaki seralarda nebatat yetiştiriliyor. Erke üzere ülkemizde çevreye ve herif sağlığına şişman zararı olan kömürlü termik santraller özellikle tutmak için zarar veren projeler adına, bu kabilinden belde dostu tesisler yapılmalıdır” dedi.

Atıklardan faaliyet üretimi ve devamında seralarda nebat yetiştirilmesinin çokça manidar olduğunu tamlayan CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Balıkesir Mebus Ahmet Atak, “Yılmayan Hocamızın çevreyi önceleyen, koruyucu projeleri kül ülkeye örnektir. Bu tesisler bize çevrenin korunarak da erke üretilebildiğini, hatta seralarda bitki yetiştirilmesi ile benzeri etap henüz öteye geçtiğini göstermektedir. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmayan Büyükerşen gelmek üzere iş verenlere teşekkür ederim. Eskişehir bugün bozkırın ortasında ayrımsız vahadır, bire bir örnektir. Kutlama ediyorum” diyerek konuştu.

Gezi böylecene Başkan Büyükerşen, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Akış’a serada yetiştirilen çiçek ve muz hevengi bergüzar etti. Park Yeri Bahçeler ile Bakım Tamirat Atölyelerini bile gezen Ahmet Akış, belediyenin kendi imkanları ile yaptığı çalışmaları, özellikle seralarda muz ağacı yetiştirilmesi düşüncesini çok beğendiğini söyledi.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Ahmet Akış, misafirperverliği nedeniyle Başbuğ Büyükerşen’e teşekkür etti.

Share: