Muğla domestik haberleri | Bodrum Modern Danışma Fuarı Açıldı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Bodrum Çağcıl Danışma Fuarı’nın ikinci edisyonu, Herodot Firez Merkezi’nde yapılan ilk gösteri ve karışım ile sanatseverlerle buluştu.

Dünyanın önde gelen galeri, artist, alım ve kuruluşlarını Bodrum’da sanatseverlerle iki edisyonda bir araya getirmeyi hedefleyen ve önce edisyonu orak ayı ayının başında yapılan fuarın ikinci edisyonu, 28 Ağustos Ilişki gününe kadar kestirmece 60 galeri, yurt içi ve sıkı dışından 500 sanatçı ile koleksiyonerler ve sanatseverleri ağırlayacak. Bodrum Belediyesi, Bodrum Uray KAZANÇ, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, BODTO, MİTSO, BODER destekleriyle DEMOS Fuarcılık vasıtasıyla düzenlenen fuarda; mutat, çağcıl ve gündeş sanatçıların kılık, yontu ve enstalasyon çalışmalarının birlikte plastik ve görsel sanatlara ait üretim ve enerjik performanslar de bulunuyor.

Fuar’ın açılış törenine; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Komutan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, MİTSO Başkanı Ergin Özer, DEMOS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Fuar Danışmanı Zeynep Göztepe, oda başkanları ve çokça sayıda sanatsever katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ve fuara ortaklık sağlayan herkese teşekkürlerini sunan DEMOS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aslan, Bodrum’üstelik hareketli sanatseverlerin fuara olan ilgisinin çokça pir olduğunu söylerken, 28 Ağustos akşamına büyüklüğünde sürecek fuarın Bodrum için yalabık ve hayırlı olmasını diledi.

Böyle bir organizasyona uray namına sülale sahipliği yapmanın kurum donör olduğunu belirten Bodrum Şehremini Ahmet Aras, “Bodrum’un ismi herhangi bir devir kültürle, sanatla anılacak diye niteleyerek düşünüyoruz. Umuyorum ki bundan ahir fuarlarımız birlikte böyle güle oynaya başlar ve bitmeme kırat. Fuara katılan bilcümle sanatçılarımıza kalburüstü geldiniz diyoruz. Sanatçılarımızın işini kolaylaştırmak için belediye kendisine biz seçkin devir buradayız” diye konuştu.

Sanatsal etkinliklerin Bodrum’un marka değerinin korunmasına ve güçlendirilmesine yarar sağladığını paylaşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Benzeri markanın değeri onu hele tanıtıp yükseklere çıkarıp orada çoğaltmak değil, hep yukarıda tutmakla ölçülebiliyor. Bodrum markasını sunu tepede tutmak yerine kâh şeyleri daima hatırlatacağız. Bu açıdan sanat Bodrum’a en yakışan faaliyetlerden. Bu organizasyonda emeği sabık herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Share: