Yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun geneli modüler meydan kayran çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, İç Iye, Akdeniz, İç Rum, Karadeniz, Doğu Küçük Asya’nun şimal ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin sağanak ve yer düzlük asuman patırtılı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda sağlam; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerli yerine çokça sağlam ve ızdırap, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun iç ve batı kesimlerinde akva olması bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, kuzey, iç ve günindi kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, değişik yerlerde sezon normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun cenup ve gün doğusu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, arada bir ılımlı kuvvette; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın gün doğusu çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve bodur devamlı fırtına (40-70 düz düzlük 80 km/sa) şeklinde esecek. Ara Sıra illerde muhtemel hava durumuyla günün yer faziletkâr sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, boğanak, meydan saha asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların yıldız kesimlerinde yerli olmak amacıyla akva olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı boğanak yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 26

Adana: Modüler ve çokça bulutlanmış, aralıklı bora ve düz düz asuman patırtılı boğanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve çok bulutlanmış, fasılalı boğanak ve saha kayran asuman patırtılı bora yağışlı 25

Samsun: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, bora yağışlı 21

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, boğanak yağışlı 20

Erzurum: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı 25

Diyarbakır: Modüler ve çok bulutlanmış boğanak yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: