YANLIŞSIZ Parti’li Turan’dan Evreşe beldesine ziyaret

SELIM Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Gelibolu’nun Evreşe’yi mülakat etti

Bir seri küşat ve müzakere amacıyla Evreşe’ye revan Turan, burada Belediye Başkanı Ulvi Kamil Soyuak marifetiyle karşılandı.

Düzenlenen açım töreninde mütekellim Bülent Turan, Çanakkale’ye hizmeti ayrı bir haysiyet olarak gördüklerini söyledi.

Evreşe’nin mübarek toprakları, bayrı tarihi, faal belediyesi ve kamu yatırımlarıyla öne geçen özel bir bölge olduğunu dile getiren Turan, “Çanakkale’nin umum ilçelerine gaz gelmesi sürecini başlattık. Evreşe planlamamızda 2024’ün kışında katıksız gazı yakıt. Ancak daha er gelmesi için bire bir daha ısrarcı olduk, bütün bu arada takip edeceğiz dedik. Serencam adına bize firma söz verdi; 2024 bağlanmış adına yapılması müstelzim gündüz; ama zorluyoruz inşallah 2023’ün sonlarında Evreşe, ilk ateşi yakacak dedi. Peki, bugün Evreşe’bile hangi yapıyoruz? Evreşe’nin girişinde 15 metre yükseklikte, 17 metre genişlikte, ay engelsiz bayrağımızın figürlerinin olduğu benzeri husus, antre yapıldı. Birden ardından, sinema, tiyatro ve konferans salonuna geçtik, onun kurdelesini kestik. Gençlerimizin, Evreşe’da üstelik bu imkanlara kavuşması eşsiz. 350 kişinin tıpkı anda sinema, temsil izleyeceği hususi aynı mekan. Ayak Topu sahamızın eksikleri vardı, dayanç düzeltildi, idari yapı yapıldı, 500 şahsiyet sekilik bile yapılarak önemli tıpkı maliyetle ora üstelik Evreşe’mizin gençlerine kazandırıldı. Bisiklet yolumuz 5 kilometre, sağına ve soluna 12 bin şerha leylandi ağacı dikilerek 3-5 sene sonraları tamam bir görselin olacağı iyicene ayrımsız kat haline geldi.” dedi.

Burada mezbahane açılışı yapıp Evreşe’ye Sülale-Deri markasını kazandırdıklarını hatırlatan Turan, şöyle devam etti:

“Evreşe’deki şu anki yatırımların hep maliyeti 35 milyon. Yaşanan sorunların farkındayız. Konjonktürel sorunlarımız var, dünyada savaşlar var, pandemi var, enerji krizi var, mal fiyatlarında artış var. Maatteessüf, tamam dünyada olduğu kadar hepsinin de ülkemize yansıması var. Ama yatırımlarımız ivinti kesmeden, planlandığı kabilinden devam ediyor, çarklar dönüyor. Gururla söylüyorum, bugün Evreşe’mizde 35 milyonluk yatırım ayırmak bunun sunma iyice cevabı. Gelibolu’bile, Bayramiç’te, Ayvacık’taki açılışlarımız da bunun cevabı. Uray başkanımızı, ekibini ve emeği güzeşte herkesi kutluyorum.”

Programa Çanakkale Valisi İlhami Denizköpüğü, DÜRÜST Öğür Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, DOĞRU Tümen Çanakkale İl Başkanı Naim Hırsızlık, DÜRÜST Fırka Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, uray başkanları, devlet genel meclisi üyeleri, siyasal parti ve STK temsilcileri ile haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Share: