Kanosuyla tıpkı umde imza attı dört denizi kürek çekerek geçti

– Kanosuyla tıpkısı unsur imza attı dört denizi kürek çekerek geçti

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinden 6 kamer önceki bidayet düzlük kano sporcusu Şenol Özdemir, tıpkı öge imza atarak kanosuyla dört denizi kürek çekerek geçti. Özdemir, Alanya’bile karanfillerle karşılandı.

İstanbul’üstelik zihayat ve ötede sporuyla ilgilenen kanocu Şenol Özdemir(45), 14 Mayıs 2022 tarihinde Artvin’in Hopa ilçesinden kanosuyla Hatay’a başvurmak için tevessül aldı.

Bir önce yapmak talip Özdemir, kürek çekerek Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e ulaşıp, kız çocuklarının eğitimi için farkındalık yaratmayı amaçladı.

Yolculuğu 6 kamer süren bahir durumuna göre 75 dolaşma denizde kaldığında bildiğini tabir eden Özdemir “Şiddetli sporla ilgileniyorum ve Koruncuk Vakfı üzere tıpkı ihsan kampanyası başlattık. Antrparantez Türkiye’de tıpkı ilki gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dört denizi bir tane seferde boşlamak. Dünyada ve Türkiye’de yapılmayan tıpkı şeyi yapmaya gayret ediyorum. Kano gezgini namına bile beni görebilirsiniz. Kısaca 6 aylık benzeri zamanda Alanya’ya geldim. 4 bin 800 kilometrelik gezi yapacağım. Denizde kano ile yolculuk yapmaya bahir rastgele zaman müsaade etmiyor. Fırtınalarda bekleyerek Alanya’ya duyulmak 6 ay sürdü. Bunun 75 günü ancak gezi yapabildim. Hedefim Suriye-Türkiye sınırına ulaşarak dört denizi oturmak. Ardından ise dünyada gene bir önce namına okyanusu aşma hedefim var” dedi.

Şenol Özdemir’i Alanya’dahi Atiye Felek karşıladı. Şans, Özdemir’e şeş adet gül vererek İstanbul’da yaşanan bombalı saldırıda hayatına kaybedenler anısına denize bırakmasını istedi. Karadeniz, Marmara ve Ege’yi geçerek Akdeniz’e gitmeyi planlayan Özdemir, dört ay içerisinde Hatay’ın Suriye sınırında final yapmayı planlıyor.

Share: