Vekil Yardımcısı Varank: “Sunulan sözler hayata geçti”

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni görüşme eden Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Icra Vekili Yardımcısı Fatma Varank, “Başkanımızla gelişigüzel seçim döneminde sunulan sözler vardı. Bu sözler hayata geçti” dedi.

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Vekil Yardımcısı Fatma Varank, zaman Samsun’a gelerek Büyükşehir Şehremini Mustafa Çıpa’i konuşma etti. Makamda gerçekleşen ziyarette Başbuğ Demir, kentte devam eden kentsel inkılap projeleri ile ilgilendiren sokum yaptı. Yapılan çalışmalarda gelinen son ebat ile ilgili hikmet vererek, alandaki çalışmaları durumunda gösterdi.

Açıklamalarda mevcut Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Icra Vekili Yardımcısı Fatma Varank, “Başkanımızla birlikte intihap döneminde verilen sözler vardı. Bu sözler hayata geçti. Sizler birlikte görüyorsunuz, bölük projeleri iki bölgede hızla anında ödemek üzere. Ihtiraz namına yapılan konutlara vatandaşlarımızı taşıyacağımız mahalleler belli. Riskli alan kendisine belirlenen mahalleler var. Buralardan birlikte vatandaşların hangi şartlarla taşınacağı ile ilişik tıpkısı güruh yaptık. Artağan bire bir derinti oldu” diyerek konuştu.

Ayrımsız lahzada yatırıma bitmeme

Hem Samsun’de yapılan projelerin hem da bakanlığın destek verdiği projelerin son durumlarını değerlendirdiklerini anlatım eden Varank, “Haddinden Fazla şipşak devam fail projeler var. Bitme aşamasına gelenler var. Tıpkı projenin bitmesi üzere orada vatandaşın yaşaması lazım. Tığ istiyoruz kim, rezerv yapılan sağlam konutlara vatandaşlarımızın bire bir an ilk yerleşmesi ve hayatın başlaması. İlkadım ve Canik’te belirlenen 2-3 bölge var. Bu çalışmaları biz çok hızlı tıpkı şekilde sürdürüyoruz. Tıpkı şipşak beklemek istiyoruz. Vatandaşın buradaki ilgisi, rağbeti ve bize olan güveni ile gelişigüzel bunun haddinden fazla güdük sürede tamamlanacağından tek şüphemiz namevcut” şeklinde konuştu.

Gülsan Sanayi Budun Bahçesi ile bütünleşecek

Açıklamasında Gülsan Endüstri Sitesi konusuna değinen Varank, “Endüstri sitesi şehir içinde kalmış. Şişman benzeri proje. Yılların özlemi dahi var. Bununla ilgili yapılan sanayi sitemiz çokça aceleci benzeri şekilde bitmeme ediyor. Yakın zamanda bunların üstelik teslimlerini yapmış olacağız. Gülsan Endüstri Sitesi’nin bulunduğu bulunan alanı üstelik Budun Bahçemiz ile alay malay bütünleştirerek çok iyicene ve şişman bire bir yaşam alanı haline getireceğiz. İnşallah tamamlandığında da açılışını hep gelişigüzel yapacağız” ifadelerini kullandı.

Komutan Çıpa birlikte Nazır Yardımcısı Varank’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti anlatım ederek, bakanlığın verdiği desteklerden çevre teşekkür etti. – SAMSUN

Share: