Vali Dağlı, Mıntıka ilçesinde incelemelerde bulundu

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Toprak ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Toprak Kaymakamlığını ülfet fail Dağlı’yı Ilçebay Cengiz Nayman, Şehremini Sebahattin Özdemir, Mıntıka Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Ömer Faruk Atalay karşıladı.

Nayman, Kesim ile Mıntıka OSB hakkında ile ait bilgi vererek, “İnşallah Bölge önümüzdeki beş altı yıl içinde barhana düzlük tıpkısı yerleşme bölgesi olacak.” dedi.

Dağlı, Havza OSB’nin tevsi çalışmalarının bitmeme ettiğini söyledi.

Nahiye OSB’nin 12 bin 500 dönüm tevessü alanına eş olduğunu belirten Dağlı, “Bir Numara kadem parsellerimiz dolmak için. Kayran tevsi çalışmalarına devam ediyoruz.” diyerek konuştu.

Samsun’un Karadeniz’in giriş kapısı konumunda bulunduğuna meni fail Dağlı, şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 18 çağ boyunca kaldığı aynı yer. Buradaki istinat hareketinin başlaması, onun beynindeki kıvılcımların henüz birlikte artmasına faktör oldu. Havzalıların ve çevre ilçelerin Kesim’bile toplanmasıyla toplumun şahlanışını gördü Atatürk ve güveni henüz bile arttı. Bu anlamda Mıntıka, siftinlik koca benzeri ilçemiz.”

Vali Dağlı ve beraberindekiler, daha sonraları Nahiye İmam Hatip Ortaokulu ve Havza Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi inşaatları ile onarımı planlanan Format İlkokulu ve inşaatı tamamlanan Bölge İlçe Esenlik Müdürlüğü 1. paye sağlık hizmetleri binalarında incelemelerde bulundu.

Share: