Ulus İttifakı’nın Malatya İl Başkanları Ayrımsız Araya Gelerek Hareket Sonrası Süreç ve Intihap Çalışmalarını Değerlendirdi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra iri bir katabolizma aktif Malatya’birlikte Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasal partinin toprak başkanları, Cumhuriyet Altını Umum Partisi Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’ın familya sahipliğinde tıpkısı araya geldi. CHP Malatya İl Başkanı Nasip, “Detaylı bire bir süredir yer sarsıntısı sonrası vatandaşlarımıza katkı sunmak üzere Budun İttifakı’nın 6 zer partinin temsilcisi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan kocaoğlan ile, Ramazan ayının getirdiği ruhla, gelişigüzel vatandaşımızın derdini fasletmek için henüz çok savaş vereceğiz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde iri yıkımların yaşandığı Malatya’üstelik, Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasal partinin İl Başkanları CHP Malatya İl Başkanı Barış Nasip’ın familya sahipliğinde geçmiş toplantısını yaptı. Toplantıda, il başkanları hem benzeyen seçimlere müteveccih yapılacak çalışmaları değerlendirirken, hem birlikte Ramazan kocaoğlan süresince depremzedelere yapılacak müzaheret çalışmalarını bile gözden geçirdi. İl başkanları “birleşe birleşe kazanacağız” mesajı verdi.

Millet İttifakı üyesi politik partilerin İl Başkanları toplantı böylecene açıklamalarda bulundu.

“BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ”

İYİ Tümen Malatya İl Başkanı Kağan Yılmayan şunları söyledi:

“Budun İttifakının birleşenleri 6 partinin ülke başkanları namına geçtiğimiz günlerde meydana mevrut doğal kıyamet, zelzele felaketi ile ilişkin adına istişarelerde olmak ve halkın esas ihtiyaçlarını sahadaki bulunmaz başkanlarımızın asıl ihtiyaç namına sahadan aldıkları vatandaşın tespitlerini müracaat etmek amacıyla toplandık. İnşallah Malatya’mız ve yer sarsıntısı bölgesindeki diğer vilayetlerimiz bu enkazın altından tez zamanda kalkacağız. Yaklaşan Cumhurbaşkanı ve saylav seçimleri ile ait olarak liderlerimizin tığ izinde devam ediyoruz. Malatya’üstelik ilişki muadele içerisinde Budun İttifakı kendisine yürümekteyiz. Yekpare vatandaşlarımızın Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyoruz. Bu eli nimetli günlerde inşallah hep alay malay dualarımızla milletimizin ayağa kalktığını göreceksiniz. Birleşe birleşe kazanacağız.

CHP İl Başkanı Sulh Baht şunları söyledi:

“Ince tıpkısı süredir yer sarsıntısı sonrası vatandaşlarımıza katkı arz etmek için Ulus İttifakının 6 değerli partisinin temsilcisi namına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ramazan kocaoğlan ile gelişigüzel, ramazan ayının getirdiği ruhla birlikte vatandaşımızın derdini çözmek için daha aşkın mücadele vereceğiz. İl Başkanlarımız ile daha çok Malatya’de yapılacakları, zelzele sonrası kullanılmamış kurulacak Malatya’nın bittabi olması gerektiğini ve akabinde yakın seçimlerle ait yer sarsıntısı bölgesinde kuşkusuz iş yürütüleceğini gitmek yerine toplandık. Bundan sonrası seçime küsurat 50 küsür dönüş süresince daima müzakere halinde intihap çalışmalarını değerlendireceğiz.”

“MALATYA’DAKİ VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI GÖRÜŞTÜK”

Mutluluk Partisi İl Başkan Yardımcısı Cumali Beyazca, “Malatya’mızda depremi ve gabi dönüşlerdeki nitelik tespitini yaptık. İnşallah Ramazan ayında halkımızın dertlerine bilcümle bu arada deva olmaya çalışacağız. Alay Malay başaracağız. Ramazan’ın birlik milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini talep ediyorum. İnşallah gelişigüzel başaracağız” dedi.

Ati Partisi İl Başkanı Ahmet Ercan Uçkan, “Kavim İttifakı birleşenleri namına benzeri araya geldik. Çokça büyük bir saf facia dinamik Malatya’mızın sorunlarının çözümü üzerine eş fikirler oluşturduk. Ramazan ayında dahi birlikte yardım kampanyaları düzenleme üstüne efkâr ortaya çıktı. Andıran intihabat üzerine değerlendirmede bulunuldu. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Onur Ruz, “Budun İttifakının birleşenlerinden CHP İl Başkanı’mız Barış Nasip’ın başkanlığında toplandık. Ayrımsız araya geliş amacımız mail tarihimizin sunu nazik felaketlerinden birini yaşadık. Bununla ilgilendiren adına Malatya’daki vatandaşlarımızın anne ihtiyaçları, evgin ihtiyaçları neler Budun İttifakı adına neler yapabiliriz onları görüştük. Tıpkısı zamanda doğru yasama kurulu seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak Budun İttifakının bileşenleri olarak fikir alışverişinde bulunduk. Ramazan ayının İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Birleşe birleşe kazanacağız” diyerek konuştu.

Share: