SMA değil, Eliz Lina kazandı

MALATYA’bile depremde evleri hasar görünce Samsun’a yerleşmek zorunda küsurat Polat ailesi, SMA TİP-1 hastası 19 maaş kızları Eliz Lina amacıyla başlatılan kampanyayı burada tamamladı. Otama için lüzumlu parayı hayırseverlerden toplayan aile, Eliz Lina’nın savaşı kazandığını belirtti. Oktay Çelik (36), “Kızımız bu savaşı kazandı, inşallah 15-20 periyot içerisinde evrak işlemlerini tamamladığımızda Almanya’ya, yani ilacına uçuracağız” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Malatya’birlikte evleri hasar görünce Samsun’a gelip, hayırhah tıpkı ailenin açtığı eve yerleşen Çelik ailesi, SMA TİP-1 hastası 19 mahiye kızları Eliz Lina amacıyla başlattıkları yardım kampanyasına burada bitmeme etti. Il izniyle başlatılan ve Samsun’birlikte tamamlanan kampanya böylecene Çelik ailesi, lazım evrakları tamamladıktan sonra Almanya’ya gidecek. Oktay Polat, “Kızımız SMA savaşını kazandı. Samsun’a geldiğimizde kampanyamız yüzdelik 90’daydı. Burada güzelce aynı ivme yakaladık ve kampanyayı bitirdik. Bizim amacıyla yumruk bire bir süreçti. Arada Bir mutluluğumuzu kelimelere sığdıramıyoruz. Samsun halkı ve hayırseverlerimiz bizlere bindi yerine acımızı benzeri nebze üstelik olsa unutturdular. Mutluluğumuzu yaşamamıza etmen oldular. Toz tanesi büyüklüğünde emeği olan herkesten Tanrı razı olsun. Kızımız bu savaşı kazandı, inşallah 15-20 bölüm içerisinde evrak işlemlerini tamamladığımızda Almanya’ya, yani ilacına uçuracağız. İnsanların kapılarını çaldık. Ister müfit dualarını gerekse 1 liralarını aldık. Tıpkısı ağababa olarak başlık konu gezdim. Bu mücadeleyi kazandık. Halkımızın farklı SMA hastalarına birlikte bindi olmalarını istiyorum. Sizlerin desteğiyle efdal denilen bu paralar toplanıyor” dedi.

‘MALATYA’DA SÖZÜMÜZ VARDI’Samsun’dan haddinden fazla fazla destek aldıklarını belirten Oktay Polat, “Acımızı kaynatmak ve paranın toplanması vesilesiyle pir bir aranjman yaptılar. Onlara dahi haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Malatya’üstelik sözümüz vardı, ‘Malatya’yı mor balonlarla süsleyeceğiz’ demiştik. Kendi memleketimizde fora etmek yıldız olmadı. Burada yaptık, sağ olsunlar bize bu mutluluğu yaşattılar. Malatya’daki depremzede evlatlarımızı birlikte unutmadık. 300 evladımız üzere pasta gönderdik. Onlar üstelik ‘Eliz kazandı’ diyerek haykırdılar. Bu süreci alay malay atlattık” ifadelerini kullandı.’KORKUYLA YAŞIYORDUK’

Bir sene boyunca kaybedecekleri korkusuyla yaşadıklarını tamlayan anne Gizem Polat (27) ise “Güç bakıma düşersek ne yaparız, düşüncesiyle yaşıyorduk. Tıpkı yılımız bütün böyle geçti. Ölümcül tıpkı hastalık olması bizi ekstrem yıprattı. Haddinden Fazla şükür bitti. Umum Türkiye evladımızı, özlük evladı hesabına koyduğu üzere onlara minnettarız. Cümle kampanyalar bitebilir, lütfen hepsine bindi olun. Bizim kampanyamız sizlerin desteğiyle bitti. İnşallah Eliz’in yürüdüğü ve koştuğu günleri dahi göstereceğiz. Samsun halkı ilk geldiğimiz günden bu yana bizi destekledi. Maddesel ve manevi kendisine çokça havari oldular. Haberimiz olmadan bizlere kutlama yaptılar. Iri ayrımsız şaşırtı oldu” diye niteleyerek konuştu.

Share: