TÜRK BAYRAKLI KAMYONLAR DUALARLA UĞURLANDI

Artvin’da Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak kaymakamlık merkezinde bulunan kamu çalım ve kuruluşlarının bakir kaymakamlık merkezine başlayan hicret işlemi sürüyor. Taşınma süreci amacıyla ilçedeki Hükümet Konağı’nı uğrunda tören düzenlendi. Törene Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DÜRÜST Öğür Saylav Erkan Balta, Yusufeli Şehremini Eyüp Aytekin ile kamu kurumu amirleri ve görevlileri katıldı. Okunan Kuran-ı Koçak ve yapılan duanın ardından Türk bayraklarıyla donatılan kayıt aylı kamyonlar, barhana eşliğinde eskimemiş ilçe merkezine müracaat etmek için uğurlandı.

‘BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ’

Törende konuşan Vali Yılmayan Zirve, ‘Sürecin, ülkemize, milletimize, kaza halkımıza şiddetli, hayırlı olmasını diliyorum. Aileleri ve komşularıyla irtibat beraberlik, yaşayış içre herkesin zinde tafsilatlı ömürler geçirmelerini diliyorum. Eksikler kesinlikle olacak, bunları yavaş yavaş, alay malay gidereceğiz. Orada sıkça bulunacağız. Nazik bir devlet, balaban bir celal ve iri bire bir milletiz dedi.

‘İNŞALLAH 7’İNCİ YERİMİZ SON YERİMİZ OLUR’

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin bile ‘Nakil süreci bitmeme ediyor, önümüzdeki aylar içerisinde inşallah vatandaşlarımız esnafımızı dahi yukarıya taşıyarak bu taşınma sürecini kurnaz olacağız. Ben eskimemiş yerimizin, insanlarımıza, neslimize uz hayırlı olmasını murat ediyorum. İnşallah o coğrafyayı bile bütün gelişigüzel Yusufeli kadar iyice ayrımsız coğrafya kılacağız. İnşallah yedinci yerimiz akibet yerimiz peki diye konuştu.Share: