Telefon ahzetmek için Batman’dan Gürcistan’a gidiyorlar

Telefon ahzetmek için Batman’dan Gürcistan’a gidiyorlar

Batman’dan Gürcistan’a telefon turizmi

Bu otobüstekiler gezmeye değil, telefon almaya gidiyor

BATMAN – 2023 yılında daha yüksek telefon pusat ücret bedeli yemek amacıyla Batman ve bölge ilerindeki şahsiyet müdürlüklerinde yaşanan pasaport yoğunluğundan ekolojik ortam çatlak alamayan vatandaşlar kimlikle Gürcistan’a akın ediyor. Batman’da aynı dolaşma firması yoluyla otobüsle vatandaşları telefon ahzetmek için Gürcistan’a taşıyor.

Uygun fiyatlı telefon almak isteyen vatandaşlar değişik yollara başvurmaya başladı. Batman’da turizm şirketleri kaput telefon ve telefonlarını açtırmak üzere haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini kaydetti.

Ülkede yoğunluktan dolayı Batum’u yeğleme ettiğini söyleyen vatandaşlardan Serdar Ulu “Batum’a telefonlarımızı kayıt açmak amacıyla gidiyoruz. Batum’a pasaportsuz gidildiği için daha bir yalınç gideceğimizi düşünüyoruz. Henüz önceki Irak’a gitmeyi düşündük amma orada yaşanan yoğunluktan ötürü ve insan müdürlüklerinden yaşanan pasaport yoğunluğundan kıran pasaport çıkarmadık. Onun üzere kimlikle Batum’a gitmek henüz görgüsüz oldu. Eşime telefon almıştım, telefon kaydını tahsis etmek için gidiyoruz. Televizyonlardan izlediğimize göre çok bahir var Türkiye’den seçme ilinden tıpkı çokluk Batum’da bulunan, bizde gidip göreceğiz. Irak ve farklı ülkeler üzere pasaport gerektiği üzere şahsiyet müdürlüklerinde su var ilk kânun bulamıyoruz. O alamadığımız sırayı Batum’a anbean alacağız” dedi.

Haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini belirten turizm işletmecisi Vedat Aker “Bugün ki turumuz Batum’a çıkıyor. Tahminî namına haftada 300 kişiyi Batman’dan, Diyarbakır’dan Batum’a gönderiyoruz. Kapanan telefonların açılması üzere yetersiz dışına giriş çıkış belgesi yapılması taktirde insanlar telefonlarını açtırabilecekler. Bizde bu durumu değerlendirerek onlarla bu arada Batum’a gidip idraksiz geliyoruz. Yılbaşına büyüklüğünde bu turlarımızı sürdüreceğiz. Alışılagelen şartlarda Batum’a gidiyorduk amma bu telefon muhabbetinden sonraları daha çok seferlerimizi artırdık. Haftada 6 otobüs Batman ve bölgeden çıkıp Batum’a gidiyor. İnsanlarda bu durumdan mutlu telefonlarını açtırıp Batman’a ferasetsiz dönüyorlar. Kapanan telefonların kaydını ika şuan için 2 bin 700 TL amma yıpranmamış yıldan sonraları 6 bin 500 TL olacağı söylendiği üzere çokça yoğunluk var. Bizde vatandaşlara yardımcı oluyoruz. Batum’a imdi katma seferler çıkarmaya çalışıyoruz” diyerek konuştu.

Share: