TBMM YAŞLILARIN SORUNLARINI ARAŞTIRMA KOMİSYONU DARÜLACEZE’Yİ ZİYARET ETTİ

TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu üyeleri, Düşkünler Yurdu Başkanlığı’nı görüşme etti. İncelemelerde bulunarak yetkililerden hikmet düz encümen üyeleri, Düşkünlerevi sakinlerinin taleplerini dinledi.

Yaşlıların hayatın türlü alanlarında yaşadıkları sorunların araştırılarak, alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi için kurulan TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırı Komisyonu üyeleri, Şişli’deki Darülaceze Başkanlığı’nı konuşma etti. Komite Başkanı YANLIŞSIZ Öğür İstanbul Milletvekili Erol Kayaç ve beraberindeki 19 mebus, rehabilitasyon merkezi ve yatakhanede incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgelik aldı. Komite üyeleri, Darülaceze sakinleriyle arkadaşça ederek taleplerini dinledi.

Erol Kayaç’nın dostça ettiği yaşlılar yurdu sakinlerinden 91 yaşındaki zahmetli doktor Cevat İlhami Kaya, “Haddinden Fazla saylav, bakan arkadaşım var. İki cumhurbaşkanını birlikte yakından tanıdım. Siyasetin içre oldum. Süleyman Demirel ve Cevdet Sunay ile tanıştım. Turgut Özal, Aydınlar Ocağı’nda üyemizdi. Her fırsatta görüşüyorduk. Mümasil irtibatlarımız her antlaşma oldu” diye niteleyerek konuştu.

“TÜRKİYE YAŞLI BİR TOPLULUK OLDU”Yarkurul Başkanı DÜRÜST Tümen İstanbul Saylav Erol Kayaç, TBMM Yaşlıların Sorunlarını Araştırma Komisyonu namına, 20’ye mümasil amme kurumu, sivil toplum örgütü, üniversite ve akademisyenleri dinlediklerini belirterek, şöyle konuştu: “Kocaeli ve Bursa’birlikte bile geri çalışmaları izleme ettik. Dünyaya benzer olan, yaklaşık bire bir asırı geçmişi olan Darülacezeyi müzakere edelim dedik. Sahadaki uygulamaları başlamak amacıyla yola çıktık. Türkiye artık Birleşmiş Milletler’in tanımladığı şekilde, buğulu aynı sosyete oldu. Acep 65 gözyaşı üstü amacıyla neler yapılıyor? Gündemimizde olan benzeri buut. Türkiye’de şu anda 434 sayı huzurevimiz var; yaklaşık 25 bine mail insanımız buralarda yaşıyor. Temennimiz bu kurumların daha zinde olması amma, anne olan buraya gelmeden ilk kendi hayatlarını sürdürebilmeleridir. Darülacezeyi kurup bugüne kadar gelmesinde emeğine güzeşte herkesi tebrik kartı ediyorum. Raporlarımızı yazmaya başladık, tamamlandığında TBMM Başkanımıza sunacağız” diyerek konuştu. Encümen üyeleri, yapılan tike ve bilgilendirmenin ardından Bakım Yurdu’den ayrıldı.

Görüntü dökümü————————Komite üyelerinin Düşkünlerevi’yi gezmesi-Erol Kayaç ve beraberindekilerin Düşkünlerevi sakinleriyle kardeş kardeş etmesi-Encümen Başkanı Erol Kayaç’nın açıklamaları

-Darülaceze üzerine yapılan lokma ve bilgilendirme

Share: