Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online kendisine vazıh artırmayla satışa çıkarılacak

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla 40 ilde 499 yer online yerine ve müzayede ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem de zat konutunu düz yazı ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 önceden, almanak yüzdelik 9 fark, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Meydanda artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması birlikte yatırımcıya basit sağlıyor. Yatırım için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde meydan alıyor. Öte yandan İstanbul’bile satışa çıkacak bazı arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgilendiren değerlendirmelerde bulunan tıpkı taşınmazlar danışmanı, “Evire Çevire aynı fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde konut arzında eksiklik ve sevgili vardı. Vatandaşlar üstelik öz arsalarında yapım yapma fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den muaf banko avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izleme edecektir. Özellikle evi olmayan, ocak yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Mecmu 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’birlikte 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Herhangi Bir şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Hele yıllık artma yüzdelik 9 bu çok heybetli enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bire bir zamanda almanak yüzdelik 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 kamer taksitle kabul etmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çokça aşkın rabıta olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda süssüz bire bir karı yapma yahut familya kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: