Kahta’da arabulucuyla binlerce anlaşmazlık dosyası çözüme kavuştu

AK Tümen Malatya Milletvekili Melik Kahtalı, Başsavcı Deveci’ı ziyarette yaptığı konuşmada, “Arabulucuk sistemi sayesinde belki de binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü” dedi.

DÜRÜST Tümen Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İl Başbuğ Yardımcısı Namık Gören, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partililerle ile alay malay Yıpranmamış Adli Yıl açılışı zımnında Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Deveci’ı görüşme etti.

Eskimemiş Adli Yıl’da görev yapacak olan hakim, savcı, avukatlar ve adliye çalışanlarına başarılar dileyen Kahtalı, yeni dönemin hoş olmasını talep etti. Kahtalı, adalet mekanizmasının elan işlevsel ve verimli çalışması için kocaman çalışmalara imza attıklarını dile getirerek “Tabiatıyla ki türe herkese geçişsiz ve 84 milyon vatandaşımızın değme birinin hakkını arayacağı yatak bura. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz birlikte türe mekanizmasının daha acul ve daha eli nimetli benzeri şekilde çalışması için büyük tensikat yaptık. Bunlardan en önemlisi arabuluculuk sistemiydi. Nasıl bu tümce sayesinde belki birlikte binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü. Tekrar bunun yanı sıra Cumhurbaşkanımız akıbet zamanda mefret tıpkı karara daha imza attı. Buna göre 2 bin liranın altında olan mehabet alacakları silindi. Bu 5 milyon vatandaşımızı içeriyor. Vatandaşlarımıza doğru hayırlı olsun. Böylelikle hem mahkemelerimizin yükü hafifletilecek hem birlikte vatandaşımız bir nebze üstelik olsa rahatlayacak” şeklinde konuştu.

Başsavcı Savran ise Malatya’da 4 yıldır görev yaptığını hatırlatarak, “Buraya geldiğimiz müddet içerisinden bu zamana büyüklüğünde Malatya’mıza en güzelce şekilde bakım sağlamaya çalışıyoruz” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: