Mebus Tutdere, Besni’nin köylerini gezdi

TBMM Riyaset Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, Besni ilçesine bağlı köyleri gezerek burada kâin köylülerin ülkü ve sıkıntılarını dinledi.

Besni’ye bağlı köyleri biricik biricik gezen Saylav Abdurrahman Tutdere’ye, CHP İl Başkan Yardımcısı İsmet Tanrıverdi, Besni kaza Başkanı Vakkas Açkı, Şambayat Belediye Başkanı Nejdet Arıcı ve fırka üyeleri eşlik etti.

Besni ilçesine sınırlanmış Atmalı, Çamlıca, Aşağıçöplü, Kızılhisar, Güneykaş, Akpınar, Burunçayır, Kızılpınar, Beşkoz, Dörtyol, Geçitli, Beşyol, Topkapı, Çanakçı, Sayören, Örenlik, Kızılin, Bahri, Kesecik ve Alişar köylerini ziyaret eden Mebus Tutdere, köylülerin sorunlarını tek yegâne merhale alarak sorunların çözümü amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Besni’deki birçok köyü birbirine bağlayan ve fiziksel ara nedeniyle her yıl onlarca kazanın meydana geldiği Çanakçı Köprüsüyle ilgili mütekellim Saylav Tutdere, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında burada iri tıpkısı mağduriyetin yaşandığını gördük. Besni ilçe merkezini birçok köye bağlayan ve Sofraz Çayı üzerinde kâin Çanakçı Köprüsü’nün durumu alelade içler acısı. Şu anda bu köprünün üzerinden tıpkı çevirgeç de geçemiyor. Bu posta ve güreşçi köprüsü fiziksel koşullar anlamında ihtiyacı karşılayamaz ayla gelmiş. Köylüler ve muhtarlar rastgele yıl burada değişik kazaların meydana geldiğini, bu yolun ve köprünün imdi kullanılamaz hale geldiğini ilettiler.

Bütün siyasetini yaptığı yollar üzerine kuran ve yaptığı yollarla övünen DOĞRU Tümen iktidarına Çanakçı Köprüsü üzerinden sesleniyoruz, Çanakçı köprüsünün halini sizler de görün. Besni’ye yapacağınız önceki ziyarette bu köprüyü durumunda konuşma edin. Tığ iktidara, Adıyaman Valiliği’ne ve Besni Kaymakamlığı’na da davet yapıyoruz. Bu köprüden bir anahtar de geçmekte zorlanıyor, haddinden fazla alçak acı bildirme ediyor” dedi.

Türkiye’nin herhangi bir yerinde sorunların benzeri olduğuna üstelik dikkat çeken Mebus Tutdere, ” Cumhuriyet El Partisi’nin de zarfında bulunduğu Budun İttifakı’nda farklı görüşlere topluluk liderler var. Bu liderler hastalık tıpkısı araya geldi? Bütün şunu görüyor, tayyare bayağı akilane burnunu indirmiş ve çakılmak için. Eğer tığ bu düşüşü önleyemezsek çakılacağız ve hepimiz imha olacağız. Tığ bundan ufuk tıpkı araya geldik ve ulus ittifakında saha alan partiler olarak balaban ayrımsız birliktelik içerisindeyiz. Türkiye’yi yavaş yavaş geziyoruz ve gittiğimiz herhangi bir yerde ülkü var. Sav Erzurum’üstelik de var, Malatya’bile birlikte var, Manisa’üstelik birlikte var, Adıyaman’dahi bile var. Bu köyün sorunu neyse bu sorunlar Türkiye’nin temas durumunda var. Tığ Türkiye Balaban Kavim Meclisine Adıyaman’ın tam sorunlarını taşıyoruz. Vekiliniz adına elimizden gelen her tür çalışmayı ve gayreti gösteriyoruz. Zaman sizden aldığımız bu nabız ve şikayetleri da 1 Ekim’bile TBMM’ye taşıyarak çözümü için yakından takipçisi olacağız” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: