Sma Makule-1 Hastası Elif Sare Süt Kuzusu İçin Niğde’de Destek Gecesi Düzenlendi

ENES CAN ÖZMEN

Niğde’de üç aydır bunaltıcı bakımda olan SMA Nev-1 hastası Elif Sare’ye bindi amaçlı yardım gecesi düzenlendi. Tıpkı otelde düzenlenen gecede şarkıcı Kalp Kutlu konser verdi. Giriş ücretlerinin 400 TL olduğu geceden elde edilen sağlık, Elif Sare’nin tedavisi için kullanılacak.

Niğde’de SMA Cins-1 hastası Elif Sare’ye destek amaçlı arkalama gecesi düzenlendi. Konser öncesinde Elif Sare’nin annesi Esra Mahin, videoteyp mesajı sile katılımcılara seslendi. Esra Mahin, “SMA hastası Elif Sare’nin annesiyim öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Rağbet isterdi kim bu videoyu Elif Sare ile alay malay çekeyim amma biliyorsunuz ki Elif Sare 3 aydır sakil bakımda. Hatta istem isterdi kim zaman sizlerin beraberinde orada olayım ama maalesef Elif Sare elan hastaneden çıkamadı. Hepinize haddinden fazla teşekkür ederim. Bugüne büyüklüğünde kızımın ellerinden markajcı, maddi manevi desteklerini esirgemeyen herkese minnettarım. Bugün bizleri kırmayıp oraya gelen herkesin ayaklarına keyif, bereketli eğlenceler dilerim” dedi.

“RASTGELE ZAMAN 1 TL BİR ÇAĞA İÇİN VERİLSE BİR GÜNDE İKİ BEBEK TEDAVİ PEKI”

Elif Sare bebek üzere gönüllü olan Buket Balaban, gecenin açım konuşmasını yaptı ve destek olan herkese teşekkür etti. Büyük şöyle konuştu:

“Hatırlarsanız bu gecenin duyurusunu size önce yaptığımızda şu anki tabloyu göreceğimizden güvenli olduğumuz amacıyla hanımlar sizlere güveniyoruz demiştik. Yanılmadığımızı geceye katılımınız, et kafalı dönüşleriniz, gelişim birliğiniz ve yardımlarınızla görmüş olduk. Hepinize tükenmez teşekkürname ederiz. Elif Sare, 15 aylık bebeğimiz, SMA Makule-1 ölümcül kas hastası ve tedavisi üzere 1 milyon 817 bin dolara ihtiyacımız var. Elif Sare hayatımıza 4 aylıkken girdi, kampanyası yüzde 3’te idi. Kampanyamız şu zaman sizlerin desteğiyle yüzde 57’ye ulaştı. 80 milyon nüfusa sahip olduğumuz ülkemizde rastgele bölüm 1 TL aynı çağa için verilse tıpkı günde iki çağa otama oluyor. Bu yardımların hepsi beş altı miktarlarla bu zamana kadar geldi. Devir ile yarıştığımız ve bodur sürede bitirmeyi hedeflediğimiz kampanyamızda ahali birliğiniz, desteğiniz, yardımlarınız bebeğimizin hayata tutunabilmesi amacıyla çok bulunmaz.”

Elif Sare’ye destek gayeli planlı akşam, şarkıcı Ruh Mutlu’nun verdiği konserin ardından son buldu.

Share: