Sivas’ta bitiren hakları üzerine eğitim programı düzenlendi

Sivas’ta belediyelerin zabıta daire başkanları ve tecim ülke müdürlerine yönelik bitiren hakları yetişek programı düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Meydan Gözetimi Genel Müdürlüğü yoluyla “Tüketicinin Korunması Uygulamalarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması Projesi” çerçevesinde Isıdam Çermik’teki bire bir otelde planlı eğitim programına, Sivas’ın yanı sıra Kayseri, Tokat, Yozgat ve Malatya’dan zabıta kat başkanları ve tecim yer müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Tecim Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Meydan Gözetimi Genel Müdürlüğü Ofis Başkanı Yakup Pir ülke genelinde birçok belediyede polis mütemmim hakları ünite amirlikleri oluşturulduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

“Belediye zabıta teşkilatlarına yönelik bu programı yapmayı kendimize tıpkı fariza addettik. Bu proje Cumhurbaşkanlığı Eylem Planı kapsamında gerçekleştiriliyor. Projenin önemi pandemi sürecinde çok elan ongun anlaşıldı. Çünkü piyasadaki değer artışları, bedel etiketleri ve aynı bir nice vatandaşlarımızı mağdur fail hususlarla İlgili tecim el müdürlükleri, zabıta ile yakın tıpkısı mücahede içerisinde oldular. Bizim kaymakamlık teşkilatlarımız namevcut. İllerde sadece iklim müdürlüklerimiz var. Hele ilçelerde sizlerden büyük bindi aldık.”

Eğitim programında ticaret iklim müdürleri ve polis daire başkanlarına belediyeler vasıtasıyla yapılan tenzilatlı satışlar, satıştan içtinap ve denk etiketi denetimleri anlatıldı.

Ardından polis ofis başkanlıkları tarafından yapılan denetimlerin kullanışlı sunumları gerçekleştirildi.

Share: