Faaliyet ve Toplumsal Asayiş Bakanı Vedat Âlim, Bayburt’ta konuştu: (2)

Iş ve Toplumsal Düzenlilik Bakanı Vedat Bilimci, “Türk Devleti, büyük bire bir devlettir. İyi yönetildiği ant birlikte nazik hizmetler yapar, o hizmetleri halkıyla buluşturur.” dedi.

Bilimci, DOĞRU Parti Bayburt İl Başkanlığında planlı, “Türkiye Yüzyılı Başlıyor, 2023’e Akilane Site Buluşmaları Bayburt” adlı toplantıda, Türkiye’nin mazi olduğu kadar zaman birlikte iri aynı devlet olduğunu söyledi.

Türkiye’nin gücünün artmasının elden Türklerin değil, bütün İslam coğrafyasının sulh süresince yaşamasının aynı göstergesi olduğunu belirten Bilimci, Türkiye’nin “Acun beşten büyüktür” diyen ayrımsız ülke olduğunun altını çizdi.

Bilimci, hep dünyada yaşanan pandeminin Türkiye’yi de etkilediğini vurgulayarak, “Pandemiden çıkışta sunma zait ayrışan iki ülkeden birisi olduk. Konuşu bakımdan da toplumsal bakımdan da iki ülkeden birisi olduk. Birisi, iktisat itibarıyla Çin diyebiliriz. Sosyal bakımdan dahi yer belki bir numara tam ayrışan tığ olduk. Illet? Zira afiyet altyapımızla devletin hizmet götürme becerisi ve organizasyonuyla Türkiye’nin sunma ücra köşesine, Beytüşşebap’ın bire bir dağ köyünden, bizim Bayburt’un bire bir şiddetli köyünden tutun, Edirne’nin ücra köyüne büyüklüğünde oran keyif hizmetini ulaştırdı, ilacı, doktoru, tedaviyi ve hastanelerimizi.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin keyif sisteminin, zaman arz nazik hizmet ihracatı yapılan yerlerden biri haline geldiğine dikkati çeken Bilimci, şunları kaydetti:

“Yakında bir arkadaşım Amerika’dan geldi. Amerika’de çalışıyor, orada adlı aynı kuruluşta çalışıyor, adını vermeyeyim. Öğretmen o dahi bozuk bir akademisyen arkadaşım. Dedi kim ‘Türkiye’ye dinlence yapmaya gelmiyorum bu yol, iki sebepten geliyorum.’ Nedir? ‘Dişlerimi yaptıracağım, tıpkı de bire bir esenlik sorunum var, onu çözeceğim.’ dedi. Mağribî ülkelerin bir nice alanda yaşadıkları krizin yeryüzü derinini onların afiyet sektöründe görüyoruz. Dolayısıyla Türkiye sağlıktan tutun özge alanlara… Ne alana? Eğitim Bilimi. Türkiye vakit kaybetmeden okullaşma oranıyla değil ekol mekanlarının dönüşümünde da akıbet yıllarda çok şişman etap kaydetti.”

Icra Vekili Bilim Adamı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye tarımda… ‘Türkiye kendine kâfi bir ülkeydi niye ithalat yapıyor?’ Türkiye’nin tarımsal ihracatı, tarımsal ithalatı ile mukayese edilmeyecek derecede istikbal seviyede. Yapılan ithalatın üstelik biliyorsunuz, içeride dahilde işleme rejimi kapsamında ihracat açmak için gene içeriye alınan ürünlerden oluşuyor. Gelişigüzel alanda, Bayburt’a bakın, çığlık köylerinin yollarına, barajlarına, sulama sistemlerine büyüklüğünde rastgele alanda. Benim ilkokulu okuduğum köylere gaz gidiyor. Fon edilemeyecek şeyler oluyor Türkiye’birlikte izzet bereketli imkanlar yapıyor. Türk Devleti, iri ayrımsız devlettir. İyi yönetildiği devir de şişman hizmetler yapar, o hizmetleri halkıyla buluşturur.”

MHP Bayburt İl Başkanlığı görevine bakir atanan İsmail Durmuş’a adamakıllı olsun ziyaretinde kâin Âlim, peşi sıra birlikte Dava Ocakları’nda gençlerle aynı araya geldi.

(Bitti)

Share: