Siirt’te düzenlilik korucularına hizmet içi eğitim bilimi verildi

Siirt’te İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü marifetiyle, düzenlilik korucularına müteveccih hizmet içi yetişek semineri gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde mütekellim Vali Osman Hacıbektaşoğlu, yıldırı örgütünün önce silahlı eylemini yaptıktan sonra kirli, aynasız ve erzel yüzünü ilerleyici süreçte üstelik hep gösterdiğini söyledi.

Terörün yer nazik amacının milleti kahretmek olduğunu dile getiren Hacıbektaşoğlu, şöyle konuştu:

“Ama bu kirli emellerine tek antlaşma ulaşamayacaklar. İşte bunun sunu iri sebebi, milletimizin imanı ve imandan gelen vatan sevgisidir. İlk eylem olduğunda sizler bir araya geldiniz. Yemin içtiniz, bilcümle millete yiğitlik verdiniz, bu korkuya izin vermediniz. Tıpkısı zamanda askerimizle, polisimizle, hep asayiş güçlerimizle layenkati demeden 40 yıldır ülkemizin, köylerimizin, forma iskân yerlerimizin, dağlarımızın, yaylalarımızın güvenliğini sizler sağlıyorsunuz. Vatan savunmasında şehit olan tüm düzenlilik güçlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.”

İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Ofis Başkanı Eyüp Özdemir ve Ankara Saika Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Enes Kaldığında de konuşma yaptı.

Seminere Ilbay Yardımcısı Fatih Kurt, İl Uyanık Komutanı Tugay Emrullah Şişman, asayiş korucuları ve cingöz personeli katıldı.

Share: