Serencam an veri… İki darülfünun öğrencisinin ölümüne sebep olan alkollü çoban hakim karşısına bundan sonra

İki darülfünun öğrencisinin ölümüne etken olan alkollü güdücü hakim karşısına bundan sonra

UŞAK – Uşak’ta iki darülfünun öğrencisinin ölümüne sebep olan alkollü güdücü, bugün görülen sevgili ile hakim karşısına bundan sonra. Kurgu sürücüsü marketten 3 arpa suyu alıp içtikten sonraları eve gittiğini, evden teyzesine giderken ilçe olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Mayıs ayında 2 darülfünun öğrencisine çarparak ölümlerine etmen olan alkollü çoban bugün Çeltek 1.Ağır Ukubet Mahkemesi’nde görülen dava ile bilgili karşısına artık. Davaya vakfedilmiş sanık H.K. Curcunalı ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katılırken hayatını kaybeden öğrencilerin yakınları da davaya katıldı. Kaza günü aynı marketten biraz bira alıp içtikten sonraları eve gittiğini ve sonrasında teyzesine başvurmak amacıyla esasen yola çıktığını anlatan H.K., sonrasında tekrar 2 şişe bira aldığını ama içmediğini belirtti. Huzurpark harbi 180 km müstacelen giderken fotoğraf çektiğini, sonrasında telefonu yana bıraktığını ve tıpkısı elan telefona bakmadığını birlikte belirten H.K., “Kuzey Çevre Yolu’ndaki ışıklarda duracak büyüklüğünde yavaşladım. Işık, kırmızıdan yeşile dönmüştü. Elan sonraları hızımı 110 ya üstelik 120 kilometreye sabitledim” dedi.

Kazanın yaşandığı bölgeye geldiğinde benzeri karartı fark ettiğini söyleyen H.K, “Bulaşan olduğunu anladım. Fren yapıp sağa tatbikat yaptım. Sonrasında kaymakamlık oldu. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Olaydan yağlık haddinden fazla üzgünüm. Ailelerinden özür diliyorum.” diyerek konuştu.

Gözyaşlarına hakim olamayan Sude Ürer’in annesi Sevtap Balkancı ise kızının hayalleri olduğunu, kendisinin ciğerinin yandığını ve H.K.’nın en korkulu şekilde yargılanmasını arzu ettiğini söyledi.

Kazanın yaşandığı sırada karşı şeritte yürüdüğünü belirten tanık B.U. ise “100-150 metre geriden aracın hızlı hızlı cumbalak atarak geldiğini gördüm. Elan sonraları araç akaryakıt istasyonunun tabelasına çarparak durdu. Aracın yanına koştum. Yolda cesetler olduğunu ayırt ettim. Koşarken araca mümasil tıpkı noktada yerde bir telefon olduğunu gördüm ve bakmadan çantama koydum. Çevirgeç sürücüsünün yanına geldim. Tıpkı müddet konuştuktan bilahare bazen aramamı istersin diye niteleyerek sordum. Ayrımsız avukat arkadaşını aramamı söyledi. Çantamdan telefonu çıkarıp ekranını açtığımda akıbet mesajlaşmalarını gördüm. Aracın 180 kilometre hızda olduğunu gösteren fotoğrafı bu arkadaşına atmıştı. Elan sonraları bunları zat telefonumla çekip, itimat güçlerine teslim ettim.” diye niteleyerek konuştu. Taraf avukatlarının konuşmasının peşi sıra mütalaasını açıklanan Cumhuriyet Altını Savcısı, sanığın şuurlu taksirle ansız aşkın kişinin ölümüne hastalık olma suçundan cezalandırılmasını ve mevkufiyet halinin bitmeme etmesini istek etti. Avukatların mütalaaya ilişik seçenek dilek etmesinin peşi sıra murafaa heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Share: