SELIM Parti’li Aydemir: “CHP Umumi Başkanı, PKK’nın adeta sözcülüğünü yapıyor”

AK Fırka Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, CHP Umumi Başkanı’nın ” PKK’nın adeta sözcülüğünü yaptığını” söyledi.

Aydemir, Mecliste düzenlediği matbuat toplantısında, Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik saldırıda polis güçleri memuru Sedat Gezer’in şehit olduğunu hatırlattı. Mersin’de yaşanan hadisenin yürekleri burktuğunu tamlayan Aydemir, “İnşallah yıldırı tümden bulunmayan olacak.” dedi.

İçişleri Bakanlığının “çokça boş şekilde yaptığı araştırmalar, tetkikat sonucunda, gazeteci kimliğini kullanıp teröristlik fail bir ismin, bu işin faillerinden birisi olduğunu ortaya çıkardığını” dile getiren Aydemir, şunları kaydetti:

“Şimdi CHP Umumi Başkanı ne yapıyor? Vicdanları sızlatırcasına, PKK’nın adeta sözcülüğünü yapıyor. PKK, o gazeteci kimlikli teröristi aklamaya çalışırken, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu de adeta onlara adalet verircesine, onların yalanlarını, iftiralarını kamuoyuna izah vazifesi üstlenmiş kadar. İYİ Öğür hangi yapıyor? Yegâne irat etmiyor. İnsanda vicdan evet. Bu lacerem bir yaklaşım? Şehidin o 9 yaşındaki evladının gözlerinden yükselen çırağ sizi bulunmayan edecek. Allah’tan korkun. Tek değilse şu terör mevzusunda tıpkısı duruşunuz olsun. Milletten yana olun.”

Altılı Ganyan masanın cumhurbaşkanı adayını belirleyemediğini vurgulayan Aydemir, “Bire Bir altılı ganyan masa oluşturmuşlar. Kaç zamandır toplanıp dağılıyorlar. Hastalık? Haricen bunlara meni edilecek ölümlü gelmediği için. Bunları yönlendirenler, aynı isim verecekler ki bunlar dahi cumhurbaşkanı adayını açıklasınlar. Haricen yönlendirme ile aday açıklayacaklar.” ifadesini kullandı.

Share: