Sazak Büyükşehir Belediye Reisi Seçer: “Terör Saldırısıyla İlgisi Olmayan Eksantrik Bire Bir Anket Dosyası Kapsamında Kat Başkanımız Için…

Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, “Mersin’deki terör saldırısının çabucak ardından yapılan operasyonlarda, biri daire başkanı atılmak üzere çalışanlarımız devletin resmi televizyon kanalının kameraları eşliğinde gözaltına alınmış, görüntüler gâh iletişim araçları organlarına servis edilerek sözde yıldırı eylemiyle belediyemizin ilişkisi olduğu algısı yaratılmak istenmiştir. Yaratılmak maksut bu ortamda, yıldırı saldırısıyla ilgisi sıfır başka aynı anket dosyası kapsamında daire başkanımız için durdurma kararı verilmiştir. Genel intihabat yaklaşırken Türkiye’üstelik yaratılmak maksut siyasete ait matlup yönetimlerine Mersin’in ve belediyemizin alet edilmesine müsaade vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sazak’deki polisevine planlı terör saldırısının ardından sosyal iletişim araçları hesabından açıklama yaptı. Seçer, şunları söyledi:

“Kentimizde meydana mevrut terör saldırısında martir olan polis güçleri memurumuza Allah’tan rahmet, gaileli polisimize ve vatandaşımıza şifalar diliyorum. Yıldırı saldırısını ve terörden medet umanları tıpkısı öğün henüz lanetliyorum. Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi yasalar çerçevesinde, adli sicil kaydı saf, İçişleri Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan güvenlik soruşturması ve belgelik araştırması kapsamında istihdam edilen 11 bin çalışanıyla Mersin halkına hizmet etmektedir. Tıpkı süredir bilindik çevreler eliyle, Belediyemizle terör örgütleri beyninde ilgi kurmaya müteveccih; iftiralar, muhtelif senaryolar ve karalama kampanyaları ile şuurlu ve ısrarlı benzeri takanak operasyonu sürdürülmektedir.

Hukuk ile bağdaşmayacak yöntemlerle devletimizin kurumları yoluyla belediyemiz çalışanlarına yönelik operasyonlar yapılmakta hem çalışanlarımıza hem birlikte belediyemize yönelik onur suikastları sahnelenmektedir. Mersin Ağacı’deki terör saldırısının çabucacık arkası sıra yapılan operasyonlarda, biri daire başkanı doğmak için çalışanlarımız devletin resmi televizyon kanalının kameraları eşliğinde gözaltına alınmış, görüntüler bazen iletişim araçları organlarına servis edilerek güya yıldırı eylemiyle belediyemizin ilişkisi olduğu algısı yaratılmak istenmiştir. Yaratılmak maksut bu ortamda, yıldırı saldırısıyla ilgisi sıfır eksantrik bire bir soruşturma dosyası kapsamında daire başkanımız karşı tutuklama kararı verilmiştir. Bu yaşananların belediyemizi ve şehremaneti çalışanlarını kentimizde gerçekleşen terör saldırısıyla ilişkilendirme gayreti olduğu çıplak ortadadır.

Bunu banko reddediyoruz! Genel seçimler yaklaşırken Türkiye’bile yaratılmak istenen siyasete ait algı yönetimlerine Mersin’in ve belediyemizin alet edilmesine izin vermeyeceğiz! Belediyemizin hizmetleri kaynakları israf etmeden, ayrımcılık yapmadan, birinci sınıf ve enerjik, bütün engellemelere rağmen yordam kesmeden bitmeme edecektir.

Bu süreçte; politik iradenin gücünü kullanarak, devletimizin kurumlarını ‘korkutma aracı’ ve ‘iktidarın sopası’ haline ifade etmek isteyenlerin cümle çabalarına rağmen belediyemiz hakkını, hukukunu ve saygınlığını koruyacaktır. Yürekten inanıyorum kim, Mersinliler Mersin Ağacı’e sahip çıkacaktır.”Share: