Muş’ta çocuklarını terör örgütünden yetişmek üzere gösteri eden aile sayısı 43’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK aracılığıyla dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutarga partinin diyar başkanlığı uğrunda gösteri eden 42 aileye, bire bir ev daha katıldı.

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren Muşlu aileler, değme hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

Oğlundan 5 yıldır olgun alamayan Gülten Aydemir birlikte eyleme katılarak temas hafta HDP devlet binası önünde tıpkı araya mevrut ailelere destek verdi.

Sayıları 43’e yükselen aileler, “Umum düşmanı tümen”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok yeter yakamızdan düşünüm” ve “Yeter çıktı evlatlarımızı bırakın” yazılı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden bırakmayan asıl ve babalar, HDP’ye reaksiyon gösterdi, çocuklarına doğrulama olmaları amacıyla çağrıda bulundu.

Varto’bile 1966’dahi yaşanan depremden sonra gittiği Almanya’dan gelerek oğlu Taner amacıyla eyleme yıpranmamış katılan asıl Gülten Aydemir, gazetecilere, evladının 18 Nisan 2018’bile Almanya’de kaybolduğunu söyledi.

Oğlunun bulunmasını çok istediğini dile getiren Aydemir, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımdan dilek ediyorum, bana yardım etsin. Çok kanayaklı tıpkı anneyim. Oğlumdan tek vukuf, haber alamıyorum. Başına ne mevrut bilmiyorum. Taner’im, sağsan, sana düşkünlüğümü biliyorsun, dön gel. Bilcümle gençliğimi size verdim. Gel doğrulama ol. Çok eş geldi teslim oldu, ailelerine kavuştu. Tek beis, hiçbir ülkü yok. Heybet arkamızda, Tanrı razı olsun. Bugün geldim HDP’nin kapısına annelere bindi oldum. Ego birlikte onlara katıldım çünkü benim evladım da zayi. Dönmeni istiyorum.”

Esas Naciye Sönmez Şans ise oğlu Osman’ın 7 sene önce zorla götürüldüğünü belirterek, “Oğlum 15 yaşındaydı, çocuktu, ekol okuyordu. Oğlumu istiyorum. Çocuğum için buradayım. Osman’ı yıldırı örgütü PKK götürdü. Bala 15 yaşında hangi biliyor? Oğlumun daha sakalı bile çıkmamıştı.” dedi.

Share: