MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli, “S-300 gelgel savunma sisteminin F-16 çarpışma uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, emeksiz ve yaptırımsız bırakılmaması gereken tıpkısı haramilik ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Suret Umumi Heyet (MYK) ve Biçim Sıkı Yerleşmiş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Kavim İttifakı’nın yarıcı terörle arasına ara koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, direnç ve dirayet sergilemediğini anlatım fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki ölmezlik mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

“Hassaten buna cebin alerji duyduğu, hazım zorlukları çektiği herkesin bildiği feci bire bir gerçektir. Yunanistan bittabi bardağı taşırmak için elinden mevrut tacizleri sahnelemektedir. S-300 Çekicilik Defans Sistemi’nin F-16 savaş uçaklarımıza radar kilidi atması, emeksiz ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim tıpkı haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Bahis Konusu içgüdü kilidinin NATO misyonu çerçevesinde fariza icra fail çekişme uçaklarımıza atılması birlikte meselenin tıpkısı bambaşka düşündürücü boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgilendiren gereğini şipşak fora etmek zorundadır. Insiyak kilidi atan Yunanistan, taban ve ülfet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, vuruş menzilinin içine yuvarlanmıştır. Cümle bile bu tam, KÖLE kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’bile dile getirdiği, ‘Türkiye Doğu Akdeniz’de yer şişman tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Anne mühim gözdağı Yunanistan’ı askeri asıl haline getirip Türkiye’ye silah doğrultmasını kışkırtan ve bunun amacıyla askeri yığınak yapan BENDE’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin değme makule ihtimale bilcümle milli güç unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve irade haklarını zedeleyecek, fesih edecek, zaafa uğratacak tek dayatmaya dal eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve zül ittifakı bile bu gelişmeler karşısında politik pozisyonunu ve kimin yanında durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Ulusalcı Akıntı Partisi diğer milli bir siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına içtenlikle inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Topluluk İttifakı çok şükür bunun tavizsiz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin evvel açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri ortada arz erdemli büyüme kaydeden iki ülkeden birisi olmasından şişman memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, soylu erki rahatlama ve toparlanmanın müstacelen ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen aykırılık partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Umumi Seçimlerine olağanüstü bire bir adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına bel fail Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki tahminî 9 aylık sürede strateji ve gerçekleştirme edilecek mühim hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla karşı karşıya kontak ve iletişim umu seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Girişim Kadem 2023’ çalışmalarımız toprak ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçim gününe kadar bitmeme edilecektir. ‘2023’e Akilane: Aday Belli, Değişmeyen Net’ temalı çıplak çekicilik toplantılarımızın ilki Sivas eşkal tutmak vasıtasıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve değerli vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Ahzüita günü gerçekleşecektir. Çıplak gelgel toplantılarımız belirleme edilmiş illerimizde mütezayit benzeri şevkle yapılacak, tıpkısı zamanda ihtiyaç zahirî olursa salon toplantıları de planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi amacıyla insanüstü aynı gayret sarf edilecektir. 28’inci gün TBMM’de milletvekili sayısını ve panel desteğini yer çoklaştırmış Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı dahi kesin hedefimizdir. Bunun beraberinde Cumhur İttifakı’nın TBMM’de kanunuesasi değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması tıpkı özge tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, saldırış ve sabotajlara konfirmasyon olmadan götürümlü, imanlı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, on paralık kimseyi ötekileştirmeden, gelişigüzel insanı Allah’ın kutsi bire bir emaneti sayarak çalışmaların kararlılıkla süreceğini tabir fail Bahçeli, “Ulusalcı Akıntı Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, vazıh yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Himmet bizden, tevfik Allah’tandır.” diyerek konuştu.

(Bitti)

Share: