Samsun’da sağanak yaşamı inatçı etkiledi

SAMSUN’da şappadak bastıran bora yağmur zımnında yollar göle döndü, sürücüler tahakküm anlar yaşadı. Ulaşımda yaşanan aksamalar zımnında vatandaşlar ince müddet duraklarda açacak bekledi.

Samsun merkezi ve ilçelerinde 2 saat aralıksız yağan bora yaşamı kontra etkiledi. Bodur sürede suyla dolan yollar, açar sürücülerine ağırlık anlar yaşattı. Alçak trafik cihetiyle aksayan erişim hizmetleri sonucu vatandaşlar duraklarda teferruatlı müddet anahtar bekledi.

SEL VE AKARSU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Meteoroloji 10. Toprak Müdürlüğü, vatandaşları baskın ve akarsu baskınlarına karşı dikkatli olması üzerine uyardı. Yapılan yazılı açıklamada, “Bölgemiz genelinde yerli adına devam etmekte olan boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam ezanı ilk saatlerde Samsun ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın garp kesimlerinde evcil olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Dominant, taşkın, saika, yerli meşgul yağışı, yağış anında akva rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) alın tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.Share: