MHP Kütahya Saylav Erbaş’tan hakeme ve Suret Yargıcı Kuruluna aksülamel

MHP Kütahya Saylav Ahmet Erbaş, Belediye Kütahyaspor- Sazak İdman Yurdu maçının hakemi Ululuk Bayraklı ve Minval Hakem Kuruluna aksülamel göstererek “Uray Kütahyaspor’u kafanızda sildiyseniz, ya dahi şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz tığ bunu bilelim” dedi.

Türkiye Şişman Millet Meclisinde (TBMM) MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TFF 3. Lig’üstelik geçtiğimiz Münasebet haset Kütahya Dumlupınar Stadı’nda oynanan ve 1-1 beraberlikle sona aziz Şehremaneti Kütahyaspor-Mersin İdman Yurdu maçının hakemi Cesamet Bayraklı ve Dalan Yargıcı Kuruluna tepki gösterdi. Mebus Erbaş, yaptığı açıklamada “Uray Kütahyaspor’u kafanızda sildiyseniz, ya de şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz tığ bunu bilelim. Biliyorum kim sizin amacıyla çokça el ama biz çabucak ve yemeden içmeden adalet istiyoruz” dedi. Erbaş, şampiyonluğun sunu eke maçı yerine kabul edilen Kütahya-Mersin Ağacı İdman Yurdu maçında hakemin verdiği kararların maçın önüne geçtiğini belirterek, “Bizim maçlarımıza atanan hakemlerin âdeta hakem olup olmadığını merak ediyoruz. Özellikle bile Kütahya-Mersin İdman Yurdu maçını yönetmen kişinin yargıcı olup olmadığını düşkünlük ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Erbaş, şunları kaydetti:

“Ben buradan Merkez Hakem Kuruluna seslemek istiyorum. Biliyorum kim sizin için çokça pres amma tığ çabucak ve takkadak adalet istiyoruz. 700 bin nüfuslu Kütahya’mızın istekli liglerde tıpkı takımı var, o da Şehremaneti Kütahyaspor. Özellikle bizim maçlarımıza atanan hakemlerin gerçekten hakem olup olmadığını iptila ediyoruz. Hani eğer Kütahya Belediyespor’u kafanızda sildiyseniz, ya bile şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz biz bunu bilelim. Sahada arak döken tüvana sporcu kardeşlerimizi, kulüp çalışanlarımızı, beceri heyetimizi ve yöneticilerimizi ama temas şeyden önemlisi yağmur, çamur, şita demeden takımını destekleyen binlerce taraftarımızı boşa yormayın .Forma Hakem Kurulu şurası bilin kim, kuruluşun ve kurtuluşun kadim şehri Kütahya size rağmen bu sene sahada alnının teriyle istediğini alacak.” – KÜTAHYA

Share: