MHP Bayburt İl Başkanı Durmuş oldu

Ulusalcı Akıntı Partisi diyar başkanlığı görevinden mebus aday adaylığı üzere incizap eden Bekir Etçi’ın namına kullanılmamış toprak başkanı İsmail Durmuş oldu.

Görev değişikliği öncesi müracaat işleyen Kasap, uzun yıllardır MHP bünyesinde mütenevvi görevlerde yer alarak hizmette bulunduğunu bildirerek şu ifadeleri kullandı:

“12 Ilkgüz 1980 Darbesi ile mülga Milliyetsever Akım Partisinin yerine rahmetlik Başbuğumuz Alparslan Türkeş karın işareti ile 1986 yılında Ulusalcı Say Partisi kurucu üyeliği ile başladığım politik hayatıma 1990 Yılında Milliyetçi Iş Partisi Tarz İlçe Başkanlığı, İlçe Yöneticiliği ve 2006 yılında Milliyetçi Akıntı Partisi İl Başkanlığı, 2013 yılında Milliyetsever Akıntı partisi Eşkal Yönetim Kurulu üyeliği ve 2015 yılında Milliyetçi Akıntı Partisi Bayburt İl başkanı adına halen bitmeme ettiğim İl Başkanlığı görevimden Türk Dünyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Dr. Fehamet Bahçeli Beyefendinin İl Başkanları Toplantısında vermiş oldukları talimatları uyarınca, MHP Fırka Tüzüğünün 94. maddesine güvenerek, önümüzdeki umumi seçimlerde mebus aday adayı olmak niyeti ile çarpık bulunmaktayım.

Mensubiyeti ile şeref bulduğum davamın seçme kademesinde 36 yıldır hareketli namına görevde bulundum. Görev yaptığım yıllar içerisinde memleketimin seçme makule problemi ile hemhal olup temas ortamda idealist kibir ile müdahalelerde bulundum. Davamın hakkı için aktarılma oldu yargılandım, zaman oldu eleştirildim, devir oldu haksızlıklara uğradım fakat tek dönüş davamdan bir zaman mankafa dönmedim. İnsanların geçmişleri gölgesi gibidir. Siz nereye giderseniz gidin gölgeniz sizi infirak etmez. Benimde haddinden fazla şükür kim gölgem bütün üç alem oldu. Bundan dolayı sizlerin karşısına balaban aynı vicdani rahatlıkla çıkıyor ve devlet başkanlığı sayfasını kapatırken yıpranmamış ayrımsız sayfayı açıyorum. Bayburt ölçeğinde yaptığım bakım odaklı siyaseti, deminden Ankara’da bitmeme yol açmak amacıyla Ulusalcı akım Partisi Bayburt milletvekilliği aday adayı namına yola çıkıyorum. Topluluk ittifakımızın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna yardım sunmak adına çıktığım bu yolda sunma nazik güvencem siz kızıl hemşehrilerimizin Türkiye’nin kurtarıcı lideri Umumi başkanımız Dr. Ihtişam Bahçeli beye ve onun kadrolarına olan yürek ve desteğinizdir. Bugüne kadar yan üzere, gönül amacıyla, kademe üzere, adım ve menfaat amacıyla politika yapmadım. Buna hem sizler hem dahi kocaman hu şahittir. Bundan böyle de ayrımsız hasbilik içre siyasa yapmaya bitmeme edeceğim Yine Ülkücü akıntı üzere yine Bayburt üzere ve Nazik Türk Milletinin Ulvi menfaatleri üzere çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın. Izah Etmek isterim ki Bu bire bir son değil, inanıyorum kim tıpkı fatihadır, bir açılıştır. Allah istikametten, ihlastan ve takvadan ayırmasın.

Bu duygularla politik hayatımın rastgele aşamasında alay malay görev yaptığım cümle dava arkadaşlarıma, bizlere her ahit ehil sâdır Eren Bayburtlu hemşehrilerime ve sesimizi dünyanın rastgele tarafına duyuran matbuat mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyor sizleri Cenabıhak’a can ediyorum”

MHP diyar başkanlığı binasında yapılan görev değişimine Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Aydıntepe Belediye Reisi Haşim Şentürk, MHP MYK üyesi İdris Ziyalı ve partililer katıldı. – BAYBURT

Share: