KIRIKKALE – KYK yurtlarında yer sarsıntısı tatbikatı yapıldı

Kırıkkale’bile, Gençlik ve Spor Bakanlığına ilişkin mektepli yurtlarında “hareket ajanda ve tahliye tatbikatı” gerçekleştirildi.

Kırıkkale Hatice Hatun Kız Mektepli Yurdunda gerçekleştirilen tatbikatta, Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, AFAD İl Müdürü Mahmut Coşkun ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Tarih birlikte hazır bulundu.

Saat 21.00’birlikte siren çalmasıyla Topaloğlu, Ateşin, Zaman ve öğrenciler, “çök-yerleştirme-tutun” yöntemini uyguladı. Peşi Sıra kontrollü şekilde tahliye edilen binadakiler, toplanma alanında aynı araya geldi.

Topaloğlu, tatbikatın peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, bu uygulamaların tatbikattan öte geçmemesini rüya ettiklerini ve afetsiz benzeri şekilde süregelmek istediklerini söyledi.

Öğrencilere sınavlarında bile başarılar dileyen Topaloğlu, “Yakın zamanda İzmir depreminde ayrımsız öğrenci arkadaşımız, sarsıntı çabucak panikle balkondan atlayarak maalesef hayatını kaybetti. Tatbikatlara müstelzim önemi vermemiz gerekiyor ama ihtimal bazen ciddiyetin farkına varamıyoruz.” dedi.

Kırıkkale’deki tatbikata, 7 yurttaki 8 bin 518 mektepli katıldı.

Share: