Bayburt’un ilçeleri doğalgazla buluştu

Erke ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda, 2022 gaz arzı planlanan yerleşme yerleri yatırım programına alınan Aydıntepe ve Demirözü ilçeleri doğalgaza kavuştu.

7 aylık altyapı çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra doğalgaz forma iletimi yapılan ilçelerin altyapıları de kaymakamlıklar ve kaymakamlık belediyeleri koordinasyonuyla tamamlandı. Ilbay Cüneyt Epcim, uray başkanları, vatandaşlar ve değişik ilgililerin katılımıyla planlı açılışlarla Bayburt’un iki ilçesi Aydıntepe ve Demirözü’ne ilk doğalgaz verildi.

Düzenlenen törende mütekellim Ilbay Cüneyt Epcim, ilçelerimizin yıllarca beklediği doğalgazın bugün bağlandığını ve yıllardır beklenilen tıpkısı sorunun çözüldüğünü belirtti.

Ilbay Epcim, dünyada yaşanan enerji sorunlarının ülkemizi mümas geçtiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Kül dünyada erke sunu önemli sevgili yerine hücre çarpmakta enerji maliyetleri tıpkısı taraftan artmakla birlikte sorunlar bitmeme ediyor. Şunu tabir edelim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı etkili enerji diplomasisi sebebiyle, ülkemiz enerji sonunu yaşamadan bu yılı tamamlıyoruz bunu haddinden fazla majör görüyor ve namına çokça haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Zaman alelhusus Aydıntepe ve Demirözü ilçelerimize doğalgaz getirmenin iri tıpkı başarı olduğunu değerlendiriyoruz, bu başarıya kuma olan destek veren Erke Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ediyoruz, bizlerden bugüne büyüklüğünde desteklerini esirgemeyen hemşerimiz Say Bakanımız Vedat Âlim, Enerji Bakan Yardımcımız Alpaslan Bayraktar, Milletvekilimiz Fetani Battal’a, siyasi parti temsilcilerimize, ilçe belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza gösterdikleri gayretlerden dünya teşekkür ediyorum.”

Törenin ardından Epcim, ilçede doğal gaz hattı bağlanan Sevgili Altuntaş’ın evine misafir oldu. Vali Epcim, Gaz hizmeti götürülen Aydıntepe’de konuk olduğu aileyle doğal gaz ateşinde demlenen çayı içti.

Ev sahibi Sevgili Altuntaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Evimizde ilk kez doğal gaz kullanmaya başladık. Haddinden Fazla bahtiyar olduk. Bizlere ve ilçemize bu hizmeti sunan ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Valimiz Cüneyt Epcim’e haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.” dedi.

İlçelerde planlı doğalgaz törenine Şehremini Hükmü Pekmezci, YANLIŞSIZ Fırka Bayburt İl Başkanı Hacı Yüce Çelik, kaza uray başkanları, ilçe kaymakamları, hava amirleri ve vatandaşlar katıldı. – BAYBURT

Share: