Mardin’de cadde ve sokaklar göle döndü, esnaf caddeye dek attı

Mardin’de ana yol ve sokaklar göle döndü, esnaf caddeye künde attı

MARDİN – Mardin’in Kızıltepe ilçesinde güzeşte akşamdan beri etkin olan boğanak yağmur cihetiyle cadde ve sokaklar göle döndü, dükkanları akarsu bastı. Esnaf zat imkanlarıyla suyu boşaltma etti. Aynı esnaf ise göle dönen caddeye desise attı.

Kızıltepe’de dünden beri bitmeme fail sağanak yağış hayatı pahal etkiledi. Ana Yol ve sokaklar göle döndü, bazı işyerlerini su bastı. Eskimemiş Mahalle Cumhuriyet Altını Meydanı’nda dükkanları akarsu basan esnaf zat imkanlarıyla boşaltma işlemini gerçekleştirdi. Zir bina yetersizliğinden şikayetçi olan esnaf göle dönen caddeye al attı.

Kızıltepe’ye bahir geldi diye oltasını sallayan Menduh Ugar, “Balık tutuyorum. Balık tutuyorum burada, bak deniz var Kızıltepe’de” şeklinde konuştu.

Yağmur zımnında kepenk indirdiklerini tamlayan, esnaflardan Bağımsız Altuğ ise “Dükkanlarımız içre kaldı, makinemiz içre kaldı. Gördüğünüz gibi iki dakikalık benzeri yağmur ile kepenkleri indiriyoruz. Yani mağduruz. Esnaf ve familya adına elektriğimizi kestik” dedi.

Yazın kullanılmamış yapılan caddede ast yapının mikro olduğunu belirten tıpkısı bambaşka esnaf dahi ahit içerisinde ikinci öğün taşkın yaşadıklarını vurguladı.

Share: