Liseliler futbol turnuvasının finaline süper takım maçına çıkar üzere çıktılar o anlar yüzlerde gülümseme oluşturdu

– Liseliler ayak topu turnuvasının finaline süper yığın maçına yarar kabil çıktılar o anlar yüzlerde gülümseme oluşturdu

BAYBURT – Bayburt’ta liseler arası düzenlenen ayak topu turnuvası finali mülevven görüntülere tayf oldu.

Arzulu öbek maçı gibi planlı bitiş maçında lisanslı hakemler, sağlıkçılar sahada yerini alırken takımını destekleyen ekol öğrencileri birlikte sahanın etrafında maçı izleyerek arkadaşlarına destek isnat etmek gayeli tezahüratlarda bulundular. Maç süresince desteklerini ayrımsız dakika olsun esirgemeyen ekol yöneticileri ve öğretmenleri dahi sakınma kulübesinde yerlerini alarak kayran düzlük taktikler vererek, tezahüratlar ederek karşılaşma bitimine büyüklüğünde desteklerini sürdürdüler.

Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kardeş Evran Mesleki ve Maharet Rum Lisesi öğrencilerinin yüz yüze geleceği savaşım öncesi Bayburt Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi öğretmenleri karşılaşma öncesi şaşırtı yaparak ekol takımına kahvaltı programı düzenledi. Kahvaltıda bire bir araya gelen öğrenciler ve öğretmenler, iyice karnını doyurduktan sonradan Bayburt’taki benzeri bulaşıcı firmasına ilişik 41 şahsiyet otobüsün meslek önüne gelmesiyle öğrenciler öğretmenleri nezdinde otobüse bindirildi. Ekol önünden bando otobüsüne binen öğrencilere topluluk kaptanı Avni Güler maç öncesi güdeleme konuşması yaptı. Güler, arkadaşlarına güvendiğini belirterek, maçta ellerinden geleni yapmalarını ve maçı kazanmalarını söyledi. Şarkılarla eğlenerek Zinde Osman Stadyumu’na getirilen öğrencileri stat önünde bekleyen okulun diğer öğrencileri, arkadaşlarını maçın oynanacağı cihet sahası önünde alkışlarla karşılayarak destek verdiler.

Kendileri için bozulmamış tıpkısı şekilde hazırlanan formaları tasrif etmek üzere soyunma odasına güzeşte öğrencilere zevcelik fail Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni tıpkı zamanda takımın maharet direktörü olan Ümit Ziypak de karşılaşma öncesi benzeri müracaat yaparak, öğrencilere atılganlık veren açıklamalarda bulundu. Maçın oynanacağı yön sahasına gelen öğrencilerin TFF lisanslı hakemlerce serencam kontrolleri yapıldı. Karşılaşma öncesi iki takımın kaptanları de centilmenlikte bulunarak birbirlerine başarılar dileyip, sarıldılar. Alfabe-tuğra atımının ardından seçme iki takıma dahi başarılar dileyen hakemin ilk düdüğüyle karşılaşma başladı.

Kırmızı kurnaz görüp 10 hayat kaldılar 4 golle rakiplerini yendiler

Her iki takımın öğrencilerinin de iyi tıpkısı savaşım sergilediği maçta Bayburt Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi öğrencileri 15’inci dakikada ilk gole ulaşan canip oldu. Ufak yetenekli sakatlıkların yaşandığı maçta düz kenarında bulunan sağlıkçılar öğrencilere müdahale ettikten bilahare karşılaşma kaldığı yerden bitmeme etti. Maçın ilk yarısında şanssız tıpkısı dakika cıvıl cıvıl Bayburt Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi öğrencisi 25’nci dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 yaşama bıraktı. 10 kişiyle pik bitmeme fail Bayburt Mesleksel ve Anadolu Lisesi, 4-1 skorla rakibi Kardeş Evran Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesini yenerek ikinciliğe adını yazdırdı. Maç sonu takımdaki arkadaşlarına bindi veren başka öğrenciler takımdaki arkadaşlarıyla hararetli benzeri şekilde galibiyeti kutlayarak arkadaşlarını kutlama ettiler.

Öte yandan öğrencilerin sevinçli dakikalar yaşadığı ve doyasıya eğlendiği ayak topu turnuvasında Bayburt Lisesi 7 puanla birinci, Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 5 puanla ikinci, Milli İrade Küçük Asya Lisesi ise 4 puanla üçüncü oldu.

Share: