Antalya ve belde illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve çevre illerde Ölçme, Seçme ve Dek Merkezince (ÖSYM) 31 Orak Ayı 2022’de planlı oturumları fesih edilen 2022- KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Hars Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’bile başlayan sınavlar amacıyla er saatlerde sınav salonlarına geldi.

Sınava antre belgeleri ve kimlikleri taharri edilerek salonlara alınan adayların çanta, şapka, saat, cüzdan gibi aksesuarlar, cep telefonu, anahtarlık, kablosuz bildirişim sağlayıcı cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, kelepçe, yüzük oyunu, broş, kadeh ve eroin muhtevalı eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kağıt, defter, ibret notu, betik, kamus, yıllık, gazete ve benzeri yayınlar ile liste, yayçizer, açı ölçer ve bir araçları yanlarında bulundurmalarına izin verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Literatür Fakültesi’ne kapının kapanmasından sonraları koşarak vasıl bir eş namzet, fakülte yetkililerinin saatin kamu 10.00 olduğunu ayırt etmeleri konusunda kapı açılarak sine alındı.

Bir birçok zaman bilahare gelen aynı ayrıksı eş aday da binaya giremedi.

Isparta’bile ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç kalan ayrımsız avrat namzet gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten kimlik belgesi çıkartmak için kırtasiyeye gittim. Ayakyolu önceki.” diyerek durumunu anlatan avrat aday, imtihan giriş saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel ekin testleri amacıyla 130 zaman süre verildi.

Muğla ve Burdur’da bile celse başladı.

Share: