Kütahya’da Alem Market gönüllere dokunuyor

Kıran bölgesinden Kütahya’ya gelen vatandaşların seçme nev ihtiyacını karşılayan Alem Market, tahminî 5 bin depremzedeye ulaşarak yaraların bir nebze olsun sarılmasına katkıda bulundu.

Hayata geçirdiği toplumsal yüklülük projeleriyle Türkiye’ye denk olan ve bu alanda bir nice ödüle layık görülen Kütahya Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntı felaketi sonrası uygulamaya koyduğu Hilal Market ile depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkıda bulunuyor.

Kütahya Belediyesi Ana Hizmet Binası antre katında Karı ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bakım veren Hilal Market, giyimden hijyen malzemesine, bala ve bebek ürünlerinden gıdaya büyüklüğünde birçok kalemde depremzede vatandaşlar üzere çalışıyor.

Kütahya Valiliği Celi Kapı Ofis Müdürlüğü’ne vasıta yaptıran ve Hilal Market’e gelen depremzedeler, yardımlarla oluşturulan marketten yaş gruplarına ve bedenlere bakarak sıralanan kıyafetlerden, hıfzıssıhha malzemelerinden, gıdadan, bebek ve çocuk ürünlerinden ihtiyacına bakarak alabiliyor.

Bugüne kadar tahminî 5 bin depremzedeye vasıl Hilal Market, Kütahya Belediyesi Asıl Bakım Binası antre katında hafta içi seçme dönme mücahede saatleri arasında kıyamet bölgesinden mevrut vatandaşlara bakım vermeye devam edecek. – KÜTAHYA

Share: