Kula’da Deri İhtisas ve Katışık OSB üzere sözleşme imzalandı

Manisa’nın Kula ilçesinde kurulacak Ten İhtisas ve Katışık Tevhit Endüstri Bölgesinin altyapı ihalesini kazanan firmayla kesim imzalandı.

OSB binasında planlı imza töreninde mütekellim Kula Belediye Başkanı ve OSB Umumi Heyet Başkanı Hüseyin Tosun, 1997 yılında başlayan hayalin 25 sene sonra gerçeğe dönüşeceğini, yapılan yatırımın kentin kaderini değiştireceğini söyledi.

Altyapı münakasa sözleşmesi ile toplanmış 258 hektarlık alanın geçmiş etabı olan 81,6 hektarlık alanda nöbet, atılmış akarsu, baran suyu, içmece suyu, uz iletişim ve faaliyet şebekesi inşaatlarının yapılacağını aktaran Boğa, işin 2023 böylecene tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

OSB ile ait print süreçlerin aşıldığını dile getiren Kele, şöyle konuştu:

“Şimdi yatırımların yapılacağı, üretime geçilecek ayrımsız sürece giriyoruz. Bundan böyle Kula, OSB sebebiyle daha çok yatırım, çıktı istihsal ve istihdam ile konuşulacak. OSB hedefimizin bu seviyeye getirilmesinde Bilgisizlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uran ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank bize iri bindi verdi, tıkandığımız noktalarda önümüzü açtılar. Manisa Valimiz Yaşar Karadeniz, Kaymakamımız Birkan Tatlısöz, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Kalkınma Ajansları Umumi Müdürü Sulh Yeniçeri ve mücahede veren herkese teşekkürname ediyorum.”

İmza törenine CHP İlçe Başkanı Osman Cümbüş, MHP İlçe Başkanı Manzume Baytok ve AK Öğür İlçe Başbuğ Yardımcısı Eyüp Çetin Aşkın birlikte katıldı.

Share: